Středověké GTA Rustler vás nabádá, abyste dali groš jeho Kickstarteru
zdroj: Archiv

Středověké GTA Rustler vás nabádá, abyste dali groš jeho Kickstarteru

31. 1. 2020 14:52 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Co musí bídný rolník udělat, aby vyhrál slavný Turnaj a získal tak půl království? No přece totální bordel. Rustler je jednoduše GTA 2 v lepší grafice, odehrávající se v dávné minulosti, kde se lidé neproháněli v autech, ale na koních. Originální sandbox si tropí legraci ze snad celé popkultury. Ale bez vaší pomoci to nedotáhne do konce.

Studio Jutsu Games si udělalo poměrně dobré jméno svou prvotinou 911 Operator, ve které jste odpovídali na tísňová volání, snažili se prokouknout podvodníky a v těch horších případech vysílali policisty, hasiče a zdravotníky do akce. Hra využívala satelitní mapy, takže jste se mohli stát záchranářem klidně ve vašem městě a nutno dodat, na první počin studia šlo o solidní hru.

Část malého studia nyní pracuje na 112 Operator, zatímco druhý tým už nějakou dobu vyvíjí akční hru Rustler. Jejím cílem je převést GTA 2 do středověku a celek pořádně okořenit humorem založeným na parodování popkultury.

Kromě série GTA je cílem posměšků třeba Monthy Python, Pokémon, ale také seriál Zaklínač. Nevěříte? Tak si níže pusťte kratičkou upoutávku na právě spuštěnou kampaň na Kickstarteru

zdroj: Gearbox

Bardi budou nedílnou součástí zážitku. Zatímco koně suplují auta, bardi zastupují rádio. Když si barda najmete, bude za vámi neustále chodit a měnit písničky podle situace. V boji pořádně přiostří, a pokud se vám aktuální skladba nebude líbit, stačí muzikanta proplesknout a on hned změní „stanici“.

Rustleru můžete plnit mise a postupovat tak směrem k vašemu cíli usednout na trůn, ale zábavnější bude tvořit chaos. Popadnete meč či kuši, osedláte koňské spřežení, se kterým rozmlátíte ploty, přejedete nebohé vesničany, postřílíte a posekáte místní stráž a jednou o tom třeba budete vyprávět vnoučatům.

zdroj: Jutsu Games

Zbraní může být prakticky cokoliv, včetně koňských bobků, případně při obléhání města můžete jako munici pro trebuchet použít třeba krávu. Prostě chaos, brutalita a vše, co dělá Grand Theft Auto GTAčkem. A středověk tomu dodává říz.

Rustler teď hledá finance na Kickstarteru. Studio Jutsu Games potřebuje alespoň 19 tisíc dolarů (430 tisíc korun), aby hru dotáhlo do konce. Tvůrci mají v plánu dvě velké mapy a když se jim podaří vybrat cílovou částku, prý jsou schopní hru vydat letos v říjnu. To bude hodně plné období po všech těch jarních odkladech a doufejme tedy, že Rustler zbytečně nezapadne, když má takový potenciál. Ale u Kickstarterů jsou odklady rovněž zcela běžné.

Nejnovější články