STRAFE - střílečka model 1996 vyjde začátkem příštího roku
zdroj: tisková zpráva

STRAFE - střílečka model 1996 vyjde začátkem příštího roku

7. 3. 2016 13:10 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Pokud si nevzpomínáte na střílečku STRAFE, jistě si vzpomenete na její kickstarterové video, v němž se chlapci hrajícímu tuhle retro brutalitu rozteče hlava. Celá jejich kampaň byla založena na absurdním humoru, který ale doplňovala frenetická hratelnost doomovek z roku 1996. I grafika je stylizovaná do retro podoby. Poté, co hra prosvištěla Kickstarterem (a autoři to oslavili opět šíleným videem), se počítalo s vydáním během letoška, ale to se mění.

Tenhle šílený nezávislý kousek vzal pod svá vydavatelská křídla Devolver Digital, který pomůže hru vypustit do světa začátkem příštího roku na PC. Je to sice později, než se původně čekalo, ale podle autorů ze studia Pixel Titans by vydání hry v současné podobě neudělalo radost nikomu. Takže si ještě rok počkáme a abyste viděli, že tvůrci onen rok nelelkovali, ukazují nové video se záběry z hraní.

Přes veškerou nadsázku a nepříčetný humor ale STRAFE rozhodně není nějakým vtípkem. Jde o střílečku kombinovanou s rogue-like prvky a její rychlost plné odpovídá dobám, na něž se odkazuje. Bez bleskových reflexů a orientace v trojrozměrném prostoru se velmi rychle stanete jedním z kostičkových cákanců krve na zdech. Zajímavě zni fakt, že každý level se kompletně nově generuje, takže nehrozí, že byste se snad naučili kde číhají nepřátelé, nedejbože podváděli.

Pixel Titans také počítají s podporou systémů virtuální reality. Prozatím je na pořadu dne Oculus Rift, nicméně autoři se dušují, že se hratelnost nijak nepodřídí využití VR. Další informace můžete hledat na oficiálních stránkách, které jsou samozřejmě správně retro.

zdroj: Archiv

Nejnovější články