Squadron 42 vyjde až za několik let, ale už se plánují pokračování

12. 1. 2022 13:00 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Vesmírné MMORPG Star Citizen a jeho singleplayerová odnož Squadron 42 mají za sebou dlouhý a náročný vývoj. Ani po deseti letech od oznámení nejsou zdaleka připravená na vydání, ale ve studiu Cloud Imperium Games mají stále ambiciózní plány do budoucna.

Na otázku, kde vidí projekt za pět let, odpověděl v lednovém číslu časopisu MCV/DEVELOP provozní ředitel CIG Carl Jones: „V té době budeme řídit obří MMORPG. Bude vyžadovat mnohem víc vydavatelské a uživatelské podpory. Patrně budeme muset otevřít pobočky na dalších místech. Momentálně nemáme příliš pokrytý region asijského Pacifiku a patrně se na tuto oblast budeme muset v budoucnu zaměřit, pokud se hra uchytí tam, budeme muset sestavit místní podpůrné týmy.“

Rozšiřovat se ale mají i týmy vývojářské, protože podle Jonese bude Cloud Imperium Games kolem roku 2027 vyvíjet pokračování pro Squadron 42. S důrazem na to, že „pokračování“ může znamenat i množné číslo.

Na samotný Squadron 42 si ale prý počkáme ještě minimálně rok nebo dva a na dokončení Star Citizen patrně až do roku 2027. Crowdfundingová kampaň na webu společnosti stále běží, na vývoj už se vybralo přes 429 milionů dolarů (více než 9 miliard korun).

Nejnovější články