Assassin's Creed Chronicles: China je koncept, který se transformoval do malé hry pro majitele season passu, přičemž všichni ostatní si snad budou hru moci zakoupit přes digitální distribuci. ACC: China Vypráví příběh asasínky Šao Ťün, kterou kdysi učil Ezio, a v roce 1526 se vrací do Číny, aby se pomstila za vyvraždění místního bratrstva asasínů.
Pomocí videa se můžete přesvědčit, že vizuálně hra nevypadá vůbec špatně - 2D zpracování evokuje třeba Mark of the Ninja. Pokud by se téhle vynikající stealth plošinovce hratelností alespoň blížila, patřila by Assassin's Creed Chronicles: China mezi to nejoriginálnější, co v rámci značky za poslední roky vzniklo.
Vizuální styl 2D hry se inspiruje dobovými malbami a hra by nás měla provést většinou říše za vlády dynastie Ming. Jen mě mrzí, že se v Číně neodehrává „velká“ hra. Než být na druhou stranu zahlcen stejným archetypem herního žánru, je lepší exkurze mezi akční stealth plošinovky.
DLC Dead Kings, což je další součást season passu, je naopak klasické kampaňové rozšíření pro Assassin's Creed Unity. Odehrává se po konci kampaně z původní hry, což znamená, že za rok 1794 se nepodíváme (tehdy se totiž odehrává Dead Kings). V DLC se podíváme do Saint Denis, v té době ještě nepohlceného expandující Paříží. Hlavním místem Arnova pobíhání bude obrovitá nekropole francouzských králů, kterou vykradla frakce Raiders, proti které Arno bojuje.
Nejde ale jen o boj s Raidery, nekropole Saint–Denis nabídne i spoustu hádanek a také příběh, o němž tvůrci říkají, že je to nejtemnější, co pro Assassin's Creed hry kdy vzniklo.
Netuším sice, co si pod tím představit, protože zatím tvůrci jenom načrtli, že půjde o pronásledování tajemné sekty vykradačů hrobů. A mrzí mě, že ve videu více nezdůraznili příběhovou složku na úkor představení nové pušky kombinované se sekerou. Vypadá to ale, že by Dead Kings mohlo nabídnout dostatek zábavy pro hráče, kteří hledají výzvu v řešení hádanek a hledání správné cesty vpřed.
zdroj: Archiv