Sony ukončuje možnost přímých plateb na PlayStationu 3 a PS Vita
zdroj: Foto: Sony

Sony ukončuje možnost přímých plateb na PlayStationu 3 a PS Vita

7. 10. 2021 16:30 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Společnost Sony se koncem letošního března postarala o infarkt mnoha majitelů starších zařízení rodiny PlayStation. Vypustilo do světa informace, že v létě dojde k vypnutí obchodu s hrami pro PlayStation 3 a handheldy PS Vita a PSP.

Nesouhlasná reakce hráčů na sebe nenechala dlouho čekat a Sony musela o měsíc později přehodnotit vlastní plány. Firma přiznala, že šlo o špatné rozhodnutí a slíbila, že bude obchody na zmíněných konzolích vyjma PSP nadále udržovat v chodu.

Na tom se teď nic nemění, PlayStation Store bude nadále otevřený na PlayStationu 3 a Vitě, nicméně nakupování v něm produkty bude o něco složitější. Sony totiž k 27. říjnu vypne možnost platit kreditní a debetní kartou spolu s možností platit skrze PayPal.

Jak si tedy máte v takovém obchodě pořídit novou hru? Musíte si vložit peníze do virtuální peněženky na PlayStation Store skrze jinou platformu, kterou může být PC, mobilní zařízení, PlayStation 4 či PlayStation 5.

Důvod tohoto dalšího kontroverzního rozhodnutí v tuto chvíli není znám, ale mohl by být spojený se zabezpečením transakcí, které na starém hardwaru nemusí odpovídat dnešním standardům. V takovém případě by případné hlasité nářky komunity tentokrát nemusely mít takový efekt jako prvně.

Nejnovější články