zdroj: Leonardo Interactive

Simon the Sorcerer se vrací. Příští rok vyjde prequel k prvnímu dílu

19. 5. 2022 16:00 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Příští rok uplyne dlouhých 30 let od vydání prvního dílu adventurní série Simon the Sorcerer. Dílo studia Adventure Soft sice nikdy nedosáhlo věhlasu, který si mohou užívat konkurenční značky od Sierry nebo Lucas Arts, přesto se kouzelník Simon dočkal celkem pěti her v základní sérii, a dokonce i pinballového spin-offu. Není bez zajímavosti, že třetí díl z roku 2002 dostal český dabing s Milanem Šteindlerem v hlavní roli.

Dosud poslední pátý díl vyšel v roce 2010, a i když bylo další pokračování v plánu, kvůli problémům s financováním na něj nikdy nedošlo. Nyní se ale značka vrací a k 30. narozeninám dostane prequel. Simon the Sorcerer: Origins vzniká v dílnách studia Smallthings a odehrává se tři týdny před událostmi první hry.

Půjde o tradiční 2D point-and-click adventuru a z prvního traileru si můžete udělat představu o stylizaci, která je alespoň dle mého názoru podstatně hezčí než cokoli, o co se série snažila v posledních 20 letech. Autoři slibují, že mají v rukávu spoustu pomrknutí na znalce starších dílů, ale zároveň nebude třeba mít o sérii širší povědomí, abyste si novinku mohli užít. Totéž má ostatně platit o hratelnosti, která by měla uspokojit staré adventurní harcovníky, ale údajně také nalákat nové publikum.

Výsledek nám autoři plánují přeložit počátkem příštího roku, a to na PC a současné i minulé generaci konzolí včetně Switche. Spolu s oznámením nového Monkey Islandu to skoro vypadá na další renesanci klasických adventur.

Nejnovější články