Sherlock Holmes a Cthulhu už ví, kdy společně vyrazí ničit vaše nervy
zdroj: Frogwares

Sherlock Holmes a Cthulhu už ví, kdy společně vyrazí ničit vaše nervy

7. 3. 2023 10:44 | Novinky | autor: Ondřej Partl |

Ukrajinští vývojáři ze studia Frogwares zažívají v posledních letech krušné časy. Nejdříve se museli potýkat s nepříjemnou situací ve spojení s vydavatelstvím Nacon a hrou The Sinking City, aby následně čelili komplikacím, které přinesla ruská invaze na Ukrajinu. Právě ta výrazně poznamenala vývoj hry Sherlock Holmes The Awakened, která měla dorazit už někdy během února či března.

To nešlo v doslova polních podmínkách stihnout, a tak tvůrci museli hru dvakrát odsouvat. Dobrou zprávou je, že zdržení není nijak veliké. Během včerejšího dne bylo oznámeno, že se titul dostal do fáze „gold“, takže je ve své podstatě hotov a tvůrci mohou ještě dodatečně vychytat zbylé chybky. Na tuto zprávu navázala nová ukázka, která prozradila, že se na oznámených platformách dočkáme už 11. dubna.

zdroj: Frogwares

V duchu této šťastné události se sluší připomenout, co je hra vůbec zač. Její jméno je vám možná známé, jelikož titul původně vyšel už v roce 2006. Letošní novinka je předělávkou, kterou pohání Unreal Engine 4. Ten se postará o aktualizovaný vizuální kabátec. Změny se však taktéž dotknou příběhu, který byl přepsán, aby lépe reflektoval události ze hry Sherlock Holmes: Chapter One.

Nicméně stejně jako minule se dočkáte kombinace známého detektiva Sherlocka Holmese, jehož k životu přivedl Arthur Conan Doyle, s hororovým světem a mýtem Cthulhu, který zase pochází z příběhů H. P. Lovecrafta.

V rámci polootevřeného světa vás čeká zážitek, který je naplněný vyšetřováním míst činu, dedukcí, vyslýcháním svědků a nějakou tou akcí. Kroky vás zavedou do 4 odlišných lokací, v nichž budete řešit celkově 8 hlavních případů.

Jelikož se jedná o spojení se známým chapadlovitým mýtem, nesmí chybět ani hororové segmenty a ohýbání vnímání reality. Samotný Sherlock navíc bude postupně propadat šílenství, což se odrazí i na vyšetřování a jeho schopnosti přemýšlet.

Předobjednávky jsou již spuštěny pro většinu platforem a dostupné jsou tři edice. Základní, deluxe s dodatečnými vedlejšími úkoly a exkluzivními skiny a premium, která je dostupná jedině na PC a skrývá v sobě ještě digitální artbook a soundtrack. V případě, že si vytvoříte předobjednávku, dostanete jako bonus kosmetický balíček obleků.

Hry se dočkáte na PC, PlayStationu 5, PlayStationu 4, Xboxu Series X/S, Xboxu One i Nintendu Switch. Dorazí i s českými titulky.

Nejnovější články