První velké DLC pro Crusader Kings III se blíží. Královský dvůr se otevře za pár měsíců
zdroj: Paradox Interactive

První velké DLC pro Crusader Kings III se blíží. Královský dvůr se otevře za pár měsíců

24. 11. 2021 14:40 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Crusader Kings III se potýká s problémem, který je vzhledem k dlouhodobým zvyklostem švédského vydavatelství Paradox téměř nemyslitelný: nedostatkem dodatečného obsahu. Skoro všechny ostatní hry tohoto vydavatele se topí v datadiscích, DLC a drobných přídavcích, ale do simulátoru feudálního panovníka zatím dorazili akorát menší, levní Vikingové.

První opravdu velké rozšíření bylo oznámeno už v květnu, ale teprve teď se dozvídáme, kdy Royal Court, tedy Královský dvůr, vlastně vyjde. Nasypte si do přesýpacích hodin písku asi tak na dva a půl měsíce, protože kýžené datum vydání bylo stanoveno na 8. února 2022.

Všechny aspirující světovládce v novém DLC čeká jeden zásadní přídavek – vlastní trůnní sál, kde se vám u nohou budou plazit žadonící poddaní, navštěvovat vás vážení hosté, přijmete tam delegace a pořádně si svou síň vyzdobíte, abyste na všechny udělali dojem. Například na zdi pověsíte tolik očekávané artefakty, které významně pomůžou například i modifikaci podle Hry o trůny.

zdroj: Paradox Interactive

Kromě luxusního obýváku rozšíření přinese i nové druhy umělců a řemeslníků, jejichž tvorbu můžete zakoupit nebo sponzorovat, hybridizaci kultur, která by měla zajistit, že se zvyklosti, způsob života a třeba i jazyk vašich poddaných budou dynamicky a smysluplně vyvíjet, a dokonce i vytvoření své vlastní kultury podobným způsobem, jakým si v základní hře můžete pohrávat s náboženstvím.

Vedle DLC vyjde, jak už to má Paradox ve zvyku, taky update zdarma pro všechny hráče, i ty, kterým se nebude chtít platit za nový obsah. Ti dostanou lepší kulturní uživatelské rozhraní, tituly pro dvořany a spoustu dalších drobností.

Crusader Kings III je triumfálním pokračováním jedné z nejzajímavějších, nejvíce fascinujících strategií všech dob, a pokud jste se s tímhle děti vraždícím, sestry prznícím klenotem dosud nesetkali, vřele vám doporučuju nákup – tedy až poté, co si pro jistotu přečtete mou recenzi a mrknete se na LongPlay, v němž se s Alešem snažíme povznést Království české k velikosti.

zdroj: Vlastní

Nejnovější články