Pomozte vybrat ty nejlepší hry roku na The Game Awards
zdroj: tisková zpráva

Pomozte vybrat ty nejlepší hry roku na The Game Awards

20. 11. 2019 12:18 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Prosinec je za rohem a stalo se tradicí, že se v jeho průběhu uskuteční velká herní událost The Game Awards. Na rozdíl od spousty dalších cen se na akci pořádané Geoffem Keighleym můžeme dočkat i nových oznámení. Loni se touto cestou světu představily hry Dragon Age 4, The Outer Worlds nebo třeba Far Cry New Dawn. Ceremonii ale předchází hlasování, kterého se můžete účastnit právě teď.

Letošní The Game Awards obsahují 29 kategorií, ve kterých můžete hlasovat pro jednu z 5–6 her. V některých kategoriích nejde o hry jako takové, ale o studia, hráče, komentátory a další méně obvyklé položky. Abyste mohli hlasovat, musíte se přihlásit přes svůj účet na Twitteru nebo Facebooku.

Letos tomu nechybí ani gamifikace, protože jste za své volby odměňovaní spíš zbytečnými odznaky. Jeden dostanete za propojení účtu, druhý za první volbu, další za 10 a 20 voleb a je tu i jeden za volbu ve všech kategoriích.

Nominované hry vybrala porota složená z víc než 80 médií z celého světa (na nás se nějak zapomíná), která bude mít zároveň 90% váhu hlasů při konečném výběru vítězů. Zbylých deset procent připadá na všechny ostatní voliče, kterými se může stát kdokoliv. Pro vaše vybrané kousky můžete navíc hlasovat každých 24 hodin a zajistit jim tak víc hlasů.

zdroj: Archiv

Nejzajímavější bývá hlavní kategorie hry roku, na kterou byly nominovány tituly Control, Death Stranding, Resident Evil 2, Sekiro: Shadows Die Twice, Super Smash Bros. Ultimate a The Outer Worlds. Tyto hry jsou kromě Smash Bros. a The Outer Worlds nominovány i v kategorii akčních adventur spolu s Borderlands 3 a The Legend of Zelda: Link’s Awakening.

Ostatně Control, Death Stranding a Sekiro se v kategoriích opakují nejčastěji. Najdete je pod grafikou, audiem, designem i vyprávěním (až na Sekiro). Své místo si vysloužily i hry jako služba, kde se bojuje o nejlepší podporu mezi Apex Legends, Destiny 2, Final Fantasy XIV, Fortnite a Rainbow Six Siege.

Do kategorie rodinných her se dostaly pouze tituly od Nintenda. Můžete zvolit svou oblíbenou bojovku, nezávislou hru, mobilní hru, nejlepší multiplayer, RPG, soundtrack, závodní/sportovní hru, strategii, hru s morálním dopadem a VR/AR hru. Pokud vás pohltilo Disco Elysium, Slay the Spire nebo jiná přelomová indie hra, můžete hlasovat pro její studio

zdroj: vlastní video redakce

Jak už padlo výše, najde se tu možná až moc kategorií, které s hrami sice souvisejí, ale hry v nich nevolíte. Svůj hlas můžete dát například Normanu Reedusovi nebo Madsu Mikkelsenovi za jejich role v Death Stranding, streameři zde mají svou vlastní kategorii a esport tu má kategorií hned šest: kouč, událost, hra roku, komentátor, hráč a tým.

Hlasovat můžete zde, vítězové budou vyhlášeni živě během The Game Awards 12. prosince. A snad se dočkáme i nějakých těch herních novinek, jako tomu bylo loni.

Nejnovější články