Pokřivený horor Layers of Fear láká na pokračování s dalším pomateným umělcem
zdroj: tisková zpráva

Pokřivený horor Layers of Fear láká na pokračování s dalším pomateným umělcem

26. 10. 2018 18:30 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Layers of Fear jsem nehrál a nedonutili byste mě k tomu ani párem volů. Přesto mě hra silně přitahovala, takže jsem ji celou zhlédl na YouTube. Nepřitahoval mě příběh ani horor samotný, ale nevídaná technická stránka. Fakt, že odcházíte z obývacího pokoje, ale při ohlédnutí civíte do kuchyně, která tam předtím rozhodně nebyla, mě naprosto fascinoval. Ani oznámenou dvojku si pravděpodobně nezahraji, ale určitě po ní zpoza gauče hodím očkem.

Tvůrci z Bloober Teamu nejsou známí jen jednou hororovou adventurou Layers of Fear, ale v mezičase se postarali o další strašení v rámci Observer, které vás vzalo do kyberpunku s bladerunnerovským Rutgerem Hauerem. Obě hry si od nás odnesly sedmičku. Letos v březnu tvůrci odhalili svůj další projekt s názvem Project Méliès, ze kterého se nakonec vyklubalo pokračování Layers of Fear 2.

Myšlenka šíleného umělce se vrací, ale tentokrát nepůjde o malování obrazů, ale o herecké výkony ve filmu. „Než ti svět pověděl, kým bys měl být, vzpomeneš si, kým jsi byl?“ táže se herec a dabér Tony Todd v traileru níže a dodává: „Stal ses hercem, abys nemusel být sám sebou.“ Tíživá atmosféra pokračování rozhodně nechybí.

zdroj: Archiv

Video je bohužel jediný zdroj informací v této chvíli. A spolu s oficiální stránkou se nás snaží pořádně zmást. Na obou místech totiž najdete letopočet římskými číslicemi, ale zatímco video tvrdí 2018, webová stránka poukazuje na rok 2019.

Věřil bych v tomto případě spíš webu, protože video může být staršího data a mohlo dojít k přehlédnutí již neplatné informace. Nebo jde skutečně o nějaké hrátky s očekáváním fanoušků. Zatím tedy nemáme ani datum vydání, ani platformy, na kterých Layers of Fear 2 vyjde. Avšak jednička se postupně dostala z PC i na PlayStation 4, Xbox One a Switch.

Nejnovější články