Peter Molyneux pracuje na další hře, kutilské simulaci Legacy
zdroj: tisková zpráva

Peter Molyneux pracuje na další hře, kutilské simulaci Legacy

12. 2. 2019 12:52 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Vizionář. Podvodník. Kontroverzní génius. Různí lidé by Petera Molyneuxe označili různými přízvisky – někdo si bude pamatovat jeho legendární série Populous, Black & White nebo Fable, jiný si vzpomene spíš na nedávné kompletní fiasko hry Godus a myriádu nesplněných slibů. Následující článek bude zajímat především první skupinu, která Molyneuxovi pořád věří. Jeho studio 22Cans totiž chystá novou hru jménem Legacy.

Prvotní inspirací pro vývoj se stal Molyneuxův otec, který kdysi v dílně kutil nejrůznější výtvory a vlastníma rukama dával průchod své kreativitě. A přesně tak budete v Legacy začínat vy: osamělý vynálezce, který montuje, co ho napadne. Třeba skateboard s přidělanou bouchačkou nebo krásný, starobyle vypadající telefon.

Budete se šťourat a rýpat, vyřezávat a skládat, plnit zakázky a prodávat díla, až si nakonec budete moct dovolit najmout zaměstnance a rozjet opravdový byznys. Hra by se v tu chvíli měla překlopit do úplně nové strategické roviny, protože vaším cílem není nic menšího než se stát největším magnátem v okolí.

Zní to jako moc pěkný koncept doplněný hezkým malovaným uměleckým stylem, na nějž jsou 22Cans specialisté, a pozitivní je i skutečnost, že Molyneux tentokrát neslibuje hory doly a spíš mluví o svých inspiracích a vnitřních pohnutkách. Podívejte se na níže přiložený krátký dokument Levels od Red Bull Gaming. Je pěkně zpracovaný a těch 11 minut uteče jako voda.

Přesto se nabízí několik nepříjemných otázek. Otázka číslo jedna: budou ještě hráči Molyneuxovi cokoliv věřit poté, co se stalo s jeho minulými projekty? (Pokud přesně nevíte, o co jde, doporučuju brutální rozhovor na Rock, Paper, Shotgun. Nečte se snadno, ale stojí za to jakožto kousek herní historie.)

Otázka číslo dvě: hra pravděpodobně vyjde současně na mobily a počítače, poté možná i na další platformy, ale bude primárně počítačová, nebo mobilní? Záběry z pre-alfa verze viditelné ve videu jsou plné nejrůznějších odpočtů a časovačů, které na mě křičí „mikrotransakce“, i když v takhle rané fázi je samozřejmě příliš brzo na vynášení soudů.

Kope si Molyneux sám pod sebou další jámu? Chystá se jeho velký návrat mezi herní elitu? Nebo bude Legacy průměrná a nikdo o ni nezavadí pohledem? Nejlepší by byla druhá možnost, ale vyloučit v téhle fázi nelze nic. Kdy se dozvíme další podrobnosti nebo kdy hra vyjde, to je zatím ve hvězdách.

(Další screenshoty ze hry si můžete prohlédnout na webu Nintendo Life.)

Nejnovější články