Odhalení nové adventury Keepsake
zdroj: tisková zpráva

Odhalení nové adventury Keepsake

28. 12. 2004 22:22 | Novinky | autor: Redakce Games.cz |

Keepsake je název u nás dosud nezmiňované nově připravované adventury původem z dílny montrealské vývojářské společnosti Wicked Studios, založené v roce 2002.

Mimochodem, tento tým je složen z lidí, kteří dříve pracovali pod hlavičkou Vircom Interactive (MMORPG The 4th Coming a Black Moon Chronicles), a pak také z několika bývalých členů montrealského studia společnosti Ubisoft. Ale pojďme zpět ke hře. Keepsake je po grafické stránce pojata stylem 3D modelů postav na předrenderovaném pozadí, převážně z perspektivy třetí osoby. Slibuje unikátní příběh, zavánějící místy Harrym Potterem. Inspirovat se tvůrci nechapi prý i dalšími díly jako: Final Fantasy, Baldur's Gate, Quest for Glory nebo Pán Prstenů, stejně jako Syberia, Myst, ad.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
nové obrázkykompletní galerie

Hlavní postavou je 21letá dívka jménem Lydia, kterou čeká první den studia magie na Dragonvalské Academii pro prominenty. Když ovšem do školy přijíždí, nesetkává se dle očekávání s houfy dychtivých studentů. Nepotká vlastně ani živáčka. Natož pak svou nejlepší přítelkyni Celestu. Asi tušíte, že vaším úkolem bude Lydii pomoci odhalit záhadné zmizení všech, jež tu měli být a nejsou. Nebudete v tom tak úplně sami. Doprovázet vás bude drak Zak, nešťastnou shodou okolností proměněný ve vlka. Klíčovou roli při vašem pátrání sehraje jistá panenka, kterou před osmi lety Lydia věnovala Celestě - byl to dárek na památku - anglicky "keepsake". Když naše hrdinka panenku uchopí, začnou se jí před očima míhat vzpomínky z kamarádčina života...

Příběh má být zábavný, ale také podněcovat k přemýšlení. Tvůrci slibují spoustu dialogů a četnou interakci s několika málo klíčovými postavami, které během svého putování potkáte. Chybět samozřejmě nebude řešení zajímavých rébusů - viz obrázky. Hra bude navíc vybavena systémem nápovědy, přičemž hráč nebude nijak za jeho využití penalizován. Je to nicméně adventura každým coulem, takže ve vašem zájmu bude hledat pomoc přímo v rámci jejího příběhu, nikoliv si nechat radit. V současné době Keepsake nemá vydavatele, ale na tom se prý pracuje. Vydání je naplánováno na druhé čtvrtletí 2005.

korgull

Nejnovější články