Nintendo oznámilo novou velkou Zeldu, plnohodnotné pokračování Breath of the Wild
zdroj: Archiv

Nintendo oznámilo novou velkou Zeldu, plnohodnotné pokračování Breath of the Wild

11. 6. 2019 19:33 | Novinky | autor: Adam Homola |

Hlavní hry ze série The Legend of Zelda jsou něco jako hlavní hry ze série Mario. Vychází jen jednou za čas, ale když už se na trh dostanou, jde většinou o zásadní titul. The Legend of Zelda: Breath of the Wild vyšla už na začátku roku 2017 a hned se z ní stala jedna z nejlépe hodnocených her vůbec. Nintendo s oznámením pokračování zase tak dlouho nečekalo, a právě na letošní E3 jsme viděli vůbec první záběry z chystaného plnohodnotného nástupce Breath of the Wild.

Nová The Legend of Zelda ještě nemá oficiální jméno, nevíme, o čem bude a kdy vyjde. V traileru je k vidění Link, Zelda a něco opravdu ošklivého, co začne zvedat Hyrule Castle ze země. V té chvíli teaser končí a místo názvu hry a data vydání se napíše jen stručné potvrzení, že pokračování Breath of the Wild je ve vývoji.

To samozřejmě ještě neznamená, že budeme hrát příští Zeldu třeba v roce 2020, nebo dokonce 2021. Dokonce i Breath of the Wild si užila hned několika odkladů a z projektu, který měl původně vyjít jen na Wii U, se stala (a nebylo to v historii série poprvé), hra na dvě platformy – starší Wii U a tehdy čerstvě vydaný Switch.

zdroj: Archiv

Než si novou Zeldu zahrajeme, uplyne nejspíš několik dlouhých let. Mezitím dostaneme například The Legend of Zelda: Link’s Awakening, která vypadá stejně roztomile, jako zábavně. A tak zatímco na Link’s Awakening nebudou kladeny žádné velké nároky, nástupce špičkového Breath of the Wild to nebude mít jednoduché. Redefinovat a posunout žánr o takový kus dopředu se nemusí podařit pokaždé a není to nic jednoduché.

Breath of the Wild se to ale podařilo na výbornou, jak dokládá Miloš Bohoněk v recenzi na Games: „Nejrozsáhlejší Zelda? O tom není sporu. Nejkvalitnější launchový titul pro novou konzoli? Jakbysmet. A není to náhodou také nejlepší Zelda? Je. A ještě něco navíc. Breath of the Wild je dosud nejlepší Zeldou, která se nesmazatelně zapíše do dějin her s otevřenými světy.“

 

Nejnovější články