Neverwinter Nights vyjde v létě 2002
zdroj: Archiv

Neverwinter Nights vyjde v létě 2002

8. 3. 2002 0:15 | Novinky | autor: Redakce Games.cz |

Už dlouho jsme neslyšeli o připravované RPG Neverwinter Nights, která by se podle oficiálních zpráv měla konečně objevit někdy letos v létě.

Poslední naše zpráva byla o tom, že má vývojářská společnost Bioware problémy se svým původním vydavatelem, kterým byla společnost Interplay, což nakonec skončilo také žalobou. V tomto článku Vás nebudeme informovat o tom, jak tento spor vypadá, máme pro vás mnohem příjemnější věci, než jsou soudní spory - po několika měsících totiž přinášíme dva úplně nové obrázky, které lze označit za velmi podařené. Abychom ale byli úplní, tak ještě musíme dodat, že novým vydavatelem se stala společnost Infogrames, čímž si BioWare jistě výrazně polepšili.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv
další obrázky

Pokud už si s dlouhým odstupem příliš nepamatujete, o čem Neverwinter Nights je, pak určitě nepohrdnete ani stručným připomenutím. Neverwinter Nights bude především multiplayerová RPG (i když v ní bude obsažen i single-player - asi 60 hodin hraní), která své hráče provede tzv. Forgotten Realms světem, tedy stejnými reáliemi jako Baldur's Gate či Icewind Dale. Navíc bude tato hra založena na třetím vydání RPGéčkářských pravidel AD&D.

To, že si Bioware dávají záležet, je zřejmé i z několika odložení vydání hry. U některých her toto může být zhoubné, avšak u Neverwinter Nights doufejme, že to bude spíše ku prospěchu věci. Vždyť vybudovat tak rozsáhlý svět plný různých postav a dialogů, nabídnout hráčům strhující příběh a hlavně s co nejmenším počtem chyb, dá určitě hodně zabrat a jak sami tvůrci dodávají, chtějí vydat skutečně dokončené dílo.

Podle nedávného rozhovoru, který se objevil na internetu, by hráči měli být spokojeni se snahou tvůrců, jak zajistit a četnými volbami umožnit unikátnost každého hrdiny. Také množství druhů zbraní bude pro mnohé jistě omračující a to si navíc budete moci ještě vytvořit své vlastní. Ani počet kouzel není malý - okolo dvou set - to by snad i těm náročnějším hráčům mohlo stačit. Další informace naleznete v našem preview anebo na oficiální stránce hry.
zdroj: homepage zdroj: Archiv

korgull

Nejnovější články