Netflix chystá vlastní vysokorozpočtové RPG na PC
zdroj: Netflix

Netflix chystá vlastní vysokorozpočtové RPG na PC

23. 11. 2022 16:10 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Netflix vyprodukoval hromadu seriálových adaptací slavných herních značek a založil vlastní divizi s mobilními hrami, ale tím ambice streamovacího giganta proniknout do herního průmyslu nekončí. Nově založené losangeleské Netflix Games Studio zveřejnilo první pracovní nabídky a poptává vývojáře a vývojářky pro zatím neoznámený AAA titul pro PC.

Tým povede bývalý producent hry Overwatch, Chacko Sonny. Mezi inzeráty naleznete všechny možné pozice od manažerských přes programátory a kreativce po analytiky live service. Projekt má dle popis pozic běžet na Unreal Enginu, přičemž inzerát poptávající hlavního inženýra upřesňuje, že má jít o akční RPG z pohledu třetí osoby.

Nabízí se myšlenka, že bude chystaná hra úzce provázaná s filmem či seriálem, protože mezi úkoly šéfa či šéfky vývoje má patřit spoluúčast při tvorbě scénáře „hodného filmu či seriálu od Netflixu“, ale i expanze projektu do „jiné mediální formy“ a vedení jakési encyklopedie, aby se všechna vzniklá díla držela stejných pravidel světa.

Moc dalších detailů o první videohře od Netflixu zatím nemáme.

Streamovací služba jinak stále rozšiřuje svou herní nabídku na mobilech. Do knihovny titulů nedávno přibyl Spiritfarer a Desta: The Memories Between, na dalších vlastních mobilních hrách pak pracuje dedikované studio v Helsinkách, které Netflix založil v září.

Nejnovější články