Modifikace Nightfall od základu mění Dark Souls
zdroj: Tisková zpráva

Modifikace Nightfall od základu mění Dark Souls

22. 2. 2021 16:20 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Trilogie Dark Souls je uzavřena, a pokud můžeme věřit slovům Hidetaky Mijazakiho, FromSoftware už nemá v plánu se k ní vracet. Království Lordran, Drangleic i Lothric vystřídal gotický Yharnam v Bloodborne, následně feudální Japonsko v Sekiru a i chystaný projekt Elden Ring má nabídnout zbrusu nové zasazení.

Bohaté mytologii Dark Souls se ovšem dále věnují tvůrci modifikací a skrz svá díla ji sami rozšiřují. V minulosti jsme se dočkali masivního přísunu obsahu v podobě modu Daughters of Ash a jeho autor Grimrukh nyní chystá podobně ambiciózní projekt Nightfall.

Ten má být plnohodnotným pokračováním příběhu prvního dílu trilogie. Autoři neimplementují žádné nové assety, herní svět bude poskládán ze stávajících prvků a výrazně pozměněn. Totéž platí pro nepřátele a bossy, které v rámci průchodu potkáme.

Zdaleka největší změnou prošla samotná hratelnost a herní mechanismy. Soubojový systém je nyní mnohem rychlejší, protagonista může využívat bleskový dash pro úhybné manévrování i pro překonávání rozličných překážek, jako je třeba láva.

Autoři modifikace mají dle svých slov přístup k širokému ansámblu talentovaných herců, Nightfall se tedy bude pyšnit i vlastním dabingem. A už z ukázky to vypadá, že se kvalitou zpracování velmi blíží originálu.

Zatím není jasné, kdy bude mod hotový a přístupný veřejnosti. V tuto chvíli si můžete pustit alespoň osmnáctiminutové video, díky němuž například zjistíte, že se děj odehrává těsně po konci jedničky. Navštívíte nějaké ty staré známé lokace v novém hávu a vychutnat si můžete i zmar ze souboje s bossem.

Nejnovější články