zdroj: Microsoft

Microsoft u příležitosti 20. výročí Xboxu a Halo spustil multiplayer Halo Infinite

16. 11. 2021 10:00 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Jak se předpovídalo, Microsoft včera skutečně předčasně spustil multiplayer hry Halo Infinite, který nevyžaduje vlastnictví samotné hry a je dostupný zdarma. Využil tak příležitosti oslav 20. narozenin nejen série Halo, ale i konzolové rodinky Xbox.

Studio 343 Industries považuje tuto fázi multiplayeru za betu, přesto jde o plnohodnotný zážitek. Akorát chtějí vychytat poslední chybky před očekávaným návalem hráčů, který má nastat v samotný den vydání Halo Infinite, tedy 8. prosince.

Jelikož jde o kompletní multiplayer, okamžitě se zapojujete do jeho první sezóny Heroes of Reach, která oproti původnímu plánu nepotrvá jen tři měsíce, ale až do května příštího roku. Tvůrci totiž potřebují víc času na přípravy druhé sezóny.

Halo Infinite Battle Pass zdroj: Microsoft

První sezóna je uvozená battle passem, který má dle zvyklostí řadu odměn zdarma pro všechny hráče a řadu odměn pro ty, kdo si pořídí prémiovou verzi battle passu. Sezóna bude plná denních a týdenních výzev a nejrůznějších akcí, jako je například kosmetický balíček k 20. výročí pro každého, kdo se do multiplayeru přihlásí během prvního týdne.

Ve free-to-play multiplayeru vás dále čeká režim Academy, který vás obeznámí se zákonitostmi hry a připraví na skutečný boj tam venku. Ten můžete absolvovat v arénových bitvách 4 na 4 hráče nebo bitvách velkých týmů skládajících se z 12 hráčů. Počítejte s tím, že Halo Infinite propojuje hráče na různých platformách (Xbox a PC), různých generacích (Xbox One a Xbox Series) a s různými periferiemi (myš a gamepad). Více se o multiplayeru dozvíte zde.

Vypadá to, že letos už nás o Halo Infinite moc nových zpráv nečeká. Tvůrci se nyní těší na odpočinek, který je čeká po vydání kampaně hry (8. prosince). V lednu nás prý budou informovat o kalendáři první sezóny, tedy asi o tom, co dalšího od ní můžeme čekat.

Dozvíme se také, kdy odstartuje druhá sezóna, kdy do základní hry přibyde možnost odehrát kampaň v kooperaci (jak je možné, že něco tak ikonického bude na launchi chybět?) a kdy se multiplayer rozšíří o Forge, tedy režim umožňující tvorbu vlastních map. Jednoho dne bude Halo Infinite celistvou hrou, ale 8. prosince to opravdu nebude…

Nejnovější články