Krásná logická skákačka Lost Words: Beyond the Page se objeví nejdřív na Stadii
zdroj: Modus Games

Krásná logická skákačka Lost Words: Beyond the Page se objeví nejdřív na Stadii

1. 3. 2020 12:00 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Příběhová hopsačka s puzzly Lost Words: Beyond the Page se odehrává uvnitř deníčku malé holčičky s bujnou fantazií. Za scénářem stojí renomovaná Rhianna Pratchett, jejíž příběh vás přenese do fantasy země jménem Estoria, kde nad meči vítězí pera, respektive slova. Právě prostřednictvím slůvek a frází budete řešit hádanky – zpočátku ale pouze skrz streamovací službu Google Stadia. Na ostatní platformy dorazí pohádková hra později.

Hlavní hrdinka Izzy prochází složitým obdobím. Děj Lost Words: Beyond the Page vám skrz plně nadabované deníkové záznamy přiblíží emocionální příběh o ztrátě, o tom, jak se s ní vyrovnat a ideálně díky ní i růst.

Jelikož se celý příběh odehrává na papíře, můžete svět formovat pomocí psacích potřeb. V řešení hádanek ovšem nebudete mít kreativní svobodu barvitých popisů, představte si spíš něco na způsob série Scribblenauts.

zdroj: Modus Games

K hraní tak přirozeně budete potřebovat alespoň základy angličtiny, abyste Izzy mohli zajistit bezpečný průchod pohádkovou, vodovkami malovanou zemí. Lost Words cílí i na mladší publikum, takže může zároveň jít o hravý způsob, jak se v cizím jazyce procvičit. Současně ale nabídne i výzvy ve formě nepovinného chytání světlušek, které polapíte řešením obzvlášť zapeklitých hádanek.

Nezávislí vývojáři ze Sketchbook Games učinili poněkud nepopulární rozhodnutí, a to upsat se se svým dílkem časové exkluzivitě. Lost Words: Beyond the Page si tak už letos můžete zahrát na Google Stadii, kde vychází 27. března. Na PC, PlayStation 4, Xbox One a na Switch se hra podívá až v příštím roce.

Patrně šlo ale spíše o krok ze strany vydavatele Modus Games, který na Stadii publikuje ještě další dvě hry – Rock of Ages 3: Make & Break a RPG Cris Tales. U nich ovšem zatím nevíme o žádných příslibech exkluzivity, ať už dočasné, nebo trvalé.

Nejnovější články