zavřít

Lost Words psaná Rhiannou Pratchett vám ukáže sílu slov

Windows Xbox One Xbox One X PlayStation 4 Switch PS4 Pro

- Video autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Pera jsou silnější nežli meče, nebo jak se to říká. Minimálně to platí v pohádkové zemi Estorii, kam se v Lost Words: Beyond the Page vydáte s mladou dívkou Izzy, která aspiruje na kariéru spisovatelky. Do hry se totiž dostanete prostřednictvím jejího deníku, kde se další mladá dívka, Robin, snaží přijít na to, proč na její vesnici zaútočil drak. A bude tak činit skrz 2D plošinovku, ale i interaktivní deníkové zápisky.

Autorkou příběhu je Rhianna Pratchett, která stojí kupříkladu za dějovými linkami restartovaných Tomb Raiderů nebo prvního Mirror’s Edge. V Lost Words: Beyond the Page podle svých slov pokrývá témata lásky, vztahů, ztráty a zármutku. Vyprávět o nich tentokrát bude mimo jiné nezvyklou cestou interaktivní adventury, kde můžete hýbat se slovy, abyste řešili hádanky.

Nejspíš to nebude tak zapeklité, jako v loňském nezávislém klenotu Baba Is You, spíš než na záseky totiž Sketchbook Games cílí na zážitky. V čerstvém traileru na Lost Words, který se ukázal na newyorském předávání herních cen, se nicméně předvádějí hlavně akčnější, skákačkové pasáže, což je pochopitelné.

Roztomilá vodovková Lost Words: Beyond the Page vyjde pod hlavičkou Modus Games, a to někdy letos na jaře na Steamu, Xboxu One, PlayStation 4 a na Switchi. Ještě před svým vydáním stihla vyhrát hned několik cen pro nezávislé hry na nejrůznějších výstavách, takže pokud pokukujete po letošním spícím indie hitu, možná se na něj právě díváte.

Tagy: puzzle adventura tvorba slovní kreativní indie hra

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.