Ještě tento měsíc odstartuje beta renovované knihovny Steamu
zdroj: Valve

Ještě tento měsíc odstartuje beta renovované knihovny Steamu

5. 9. 2019 10:14 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Valve před dvěma měsíci rozjelo projekt Steam Labs, ve kterém můžete otestovat chystané prvky z plánovaného redesignu Steamu. O velkých změnách ve vzhledu a funkčnosti Steamu se mluví už docela dlouho, ale konečně nastává čas jejich skutečné implementace. Jako první přichází na řadu vaše osobní knihovna her.

Z obrázků si nejdřív všimnete nového designu, po bližším ohledání i nových funkcí. Hlavním heslem je přehlednost, kterou má zajistit domovská stránka vaší knihovny. Na té uvidíte vámi naposledy hrané hry, hry, které zrovna hrají či hráli vaši kamarádi, jaká hra se dočkala nového updatu a samozřejmě i vaši sbírku.

Updaty, eventy a další události okolo her se dočkají mnohem větší pozornosti. Doteď se vám snadno stalo, že jste zcela minuli něco zásadního, co se dělo kolem titulů, které už jste přestali hrát. Všemožné aktualizace nově budou snáz viditelné a vy se tak dozvíte o důvodu, proč se k nějaké hře třeba vrátit.

Steam knihovna zdroj: Archiv

Tedy za předpokladu, že to tak její tvůrci budou chtít. Tohle je přeci jen i silný nástroj pro vývojáře, kteří odteď snáz upozorní na veledůležité updaty, zatímco upozornění na povedený obrázek od fanoušků nemusí tolik tlačit do popředí.

Nová knihovna se spustí 17. září, ale možná v ní dojde ještě k nějakým změnám. Půjde totiž o otevřenou betu, kterou může vyzkoušet kdokoliv. Až masivní testování početnou základnou uživatelů Steamu ukáže, zda vše funguje, jak má. Doufejme, že nás čekají změny pouze k lepšímu.

Nejnovější články