Jason Voorhees z Pátku třináctého míří s multiplayerovým hororem na Kickstarter
zdroj: tisková zpráva

Jason Voorhees z Pátku třináctého míří s multiplayerovým hororem na Kickstarter

14. 10. 2015 11:12 | Novinky | autor: Honza Konfršt |

Pokud bych následující zprávu psal v pátek třináctého, bylo by to jistě poněkud stylovější, ale každý týden zkrátka není posvícení a toto speciálně nešťastné datum nenastává každý měsíc. Ale tohle málem nešťastné načasování jistě autorům odpustíte a v případě pozitivního vztahu k hororům ryze béčkového ražení zavítáte na Kickstarter, kam právě dorazil světoznámý zabiják Jason Voorhees s titulem Friday the 13th.

Jak už jsme psali v lednu, kdy se hra poprvé představila, základní a zatím jedinou náplní bude asymetrický multiplayer, ve kterém se jeden hráč v roli Jasona Voorheese vydává na lov sedmi nešťastníků, kteří mají naopak za úkol přežít noc a utéct. Otázka singleplayeru pak závisí na úspěchu crowdfundingové kampaně.

Autoři slibují přinést na multiplayerový titul relativně netradiční hororovou atmosféru a k tomu částečně otevřený svět hry, jež bude disponovat filmovou licencí, která snad vytvoří tolik povědomou atmosféru. Licenci vývojáři získali tak, že si jejich hororové hry povšiml sám Sean Cunningham, režisér filmové předlohy. Ten si záhy povšiml nadšení, jakou tvůrci chovají nejenom ke hře, ale i k celé filmové sérii. Následně tedy slovo dalo slovo a další filmová hra se ocitla na cestě ke svým fandům.

Odtud byl již jen krůček ke spuštění Kickstarterové kampaně a k rozhodnutí nevydat se klasickou cestou s vydavatelem za zády a nesvazovat si tak zbytečně ruce. V původním nelicencovaném titulu měli vývojáři již dost práce a financí, nicméně se získáním licence se rozhodli, že chtějí udělat hru větší, lepší a samozřejmě vůči předloze důstojnější. To má za následek také například to, že s týmem spolupracuje i Kane Hodder, herec, jenž ztvárnil postavu Jasona. Ten bude pro hru například nahrávat motion capturing hlavní záporné postavy.

Pokud je vám tedy tento žánr po chuti, tak na Kickstarter určitě zavítejte. Vývojáři vaši pomoc potřebují a zároveň mají v záloze údajně dostatek zajímavých odměn při překročení původního plánu kampaně.

zdroj: Archiv

Nejnovější články