Máte námět či připomínku? Napište nám
HW požadavky Fallout: New Vegas
zdroj: Archiv
Novinky

HW požadavky Fallout: New Vegas

4. 10. 2010 10:59 | autor: Petr Poláček |

Další zářez na pažbě série Fallout bude papežštější než papež (v dobrém slova smyslu). Na rozdíl od Fallout 3 totiž vznikal New Vegas v rukou veteránů z bývalého Black Isle, kteří se motali okolo zrodu Fallout série samotné. Jen si dnes říkají Obisidan Entertainment.

Jestli se to na hře nějakým způsobem projeví, to je v tuto chvíli otázka do pranice, ale víme už dosti dlouho, že se New Vegas chce vehementně odlišit v tom nejdůležitějším – základní hratelnosti. A platí to především o soubojové stránce hry, která by nějakým zázrakem ráda spojila mnohem více akční přístup, skoro na úrovni střílečky, s tradičními RPG hodnotami a zachovanou možností každý střet pečlivě naplánovat a odehrát s pomocí všemocné pauzy.

Novinek a vylepšení v těch podstatných aspektech má Fallout: New Vegas přinést vícero (o novém příběhu a lokacích nemluvě), jsme zvědaví třeba na rozvětvenější konverzace a hlavně slibované snadnější ovládání spolubojovníků. Nejvíce by však dojem ze hry měl umocnit systém reputace, který sleduje počínání hráče a v různých situacích z toho vyvozuje různé důsledky. Pokud bude fungovat, jak má, mělo by to hráče motivovat ke skutečnému roleplayingu a ne zlotřilému chování: uložím si pozici, vyzkouším všechny možnosti, nahraju pozici a zvolím tu nejvýhodnější.

Dost hrabání ve slibech, nechme si to na recenzi. Aktuálně je důležité, že byla hra na sklonku minulého týdne dokončena a tvůrci z Obisidianu zveřejnili nejdříve ve svém The Bethesda podcastu a následně i na blogu doporučené HW požadavky, zaručující bezproblémový běh hry. Čtěte a bděte:

OS: Windows 7/Vista/XP
CPU: Dual Core 2.0 GHz
Paměť: 2 GB RAM, 10GB volného místa na pevném disku
Grafická karta: Nvidia Gforce 6 série, ATI 1300XT série miminálně

To je pro tuto chvíli vše, Fallout New Vegas vychází pro PC, PS3 a X360 už 22. října, PC verzi v ČR vydává Cenega a díky bohu s titulky v češtině.

Nejnovější články