Hacker musí za prodej modů na Switch zaplatit Nintendu dalších 10 milionů dolarů
zdroj: Nintendo

Hacker musí za prodej modů na Switch zaplatit Nintendu dalších 10 milionů dolarů

8. 12. 2021 12:45 | Novinky | autor: Pavel Makal |

S příjmením Bowser máte dvě možnosti. Buď se stanete prezidentem americké pobočky Nintenda, nebo budete hacker, který prodává nepovolené úpravy pro konzole tohoto výrobce. A zatímco Gregu Bowserovi se v první zmíněné roli daří, Gary Bowser se dostal do pořádného průšvihu.

Jako člen skupiny Team-Xecuter nabízel nepovolené modifikace pro Switch a 3DS a nakonec se dostal k soudu s obviněními z celkem 11 trestných činů, za něž mu v horším případě hrozilo až 20 let vězení. Namísto toho se s Nintendem dohodl na zaplacení 4 a půl milionu dolarů pokuty a na spolupráci při dopadení dalších členů skupiny.

Nintendo je ovšem známo svými ostrými zuby a Bowser nyní musí firmě zaplatit dalších 10 milionů dolarů, které na něm vysoudila v separátním občanském sporu. Na aktivitách skupiny Team-Xecuter se podílel od června 2013 až do svého zatčení v září 2020.

Skupina vytvořila a prodávala řadu zařízení, která měla uživatelům umožnit přehrávání nelegálních ROM na konzolích, mezi které patřil Switch, 3DS, PlayStation Mini a SNES Mini, přičemž nejvýznamnějším zařízením byl modchip SX Pro a SX OS, který umožňoval přehrávání ROM na Switchi.

Nejnovější články