GRID je konečně tady. Půjde o závodní hru roku?
zdroj: tisková zpráva

GRID je konečně tady. Půjde o závodní hru roku?

11. 10. 2019 15:43 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Letošní rok je na závodní hry poměrně bohatý a převládli hlavně pokračování. Vrátil se vytoužený DiRT Rally, nešlo by to bez dalších formulí, po roční pauze nás čekají další Need for Speed, ale asi největším překvapením je návrat skvělé série Grid. V pořadí čtvrtý díl s prostým názvem GRID je už v obchodech, a zatímco u recenzentů sklízí chválu, hráči už tak nadšení nejsou.

K nám se kopie na recenzi bohužel dostala až dlouho poté, co se začaly objevovat první zahraniční recenze, jejichž průměr se pohybuje někde mezi sedmi a osmi z deseti. To sice znamená, že je čtvrtý díl hodnocený nejhůř ze všech, ale pořád jde dle těchto odborníků o solidní závodní hru.

Tak proč je na Steamu momentálně chabých 60 %? Já mám v GRIDech zatím odježděno jen pár hodin, ale je to dost na to, aby se problémy projevily. Grafice, jízdnímu modelu a umělé inteligenci není co vytknout. Všechny tyto tři kategorie patří k vrcholu v žánru, umělá inteligence je dokonce ta nejlepší, s jakou jsem se kdy setkal.

zdroj: Archiv

Jenže kromě toho tu skoro nic není. Jedete jeden závod za druhým s omezeným výběrem aut a ještě omezenějším výběrem tratí, týmový kolega tu je jen aby se neřeklo, správa vaší stáje a hledání sponzorů je neexistující. Je to škoda. Právě tyto prvky nad samotným závoděním považuji za velmi zábavné a když to funguje v F1 a bylo tot tu kdysi, tak proč to alespoň částečně není tady?

Ještě se nehodlám ohánět verdiktem. Je toho přede mnou stále hodně a třeba mě GRID překvapí a já pochopím, proč ostatní recenzenti tolik chválí. A budu za to moc rád, protože hry jako GRID potřebujeme jako sůl.

Nejnovější články