Ghost Recon Breakpoint dostane alternativní kampaň a tunu dalších vylepšení
zdroj: Ubisoft

Ghost Recon Breakpoint dostane alternativní kampaň a tunu dalších vylepšení

27. 10. 2021 16:20 | Novinky | autor: Adam Homola |

Ghost Recon Breakpoint se začíná pomalu blížit ke konci svého aktivního života. Nadcházející update Motherland je s největší pravděpodobností poslední velké rozšíření hry, po němž můžeme čekat asi jen opravy chyb, případně úpravy balancu a maximálně tu a tam pár drobností.

Rozloučení s aktivní obsahovou podporou to bude ale překvapivě velké a stylové. Hlavním dějištěm hry je ostrov Auroa, kde se rozjede velká nová operace jménem Motherland. A tu nepovede nikdo jiný než hráčům Wildlands dobře známá Karen Bowman.

zdroj: Ubisoft

Příběhově asi o žádné velké terno nepůjde, což se o herních novinkách říct nedá. Motherland totiž do Breakpointu přidá de facto celou novou singleplayerovou (a zároveň kooperativní) kampaň v podobě režimu Conquest. Ten klasickou kampaň nenahrazuje, jako bude spíše její alternativou. A bude klást velký důraz na hmatatelný dopad vašich činů nejen na obyvatele ostrova, ale i na ostrov jako takový.

K dispozici bude pestrá škála nových misí, ve kterých budete zajišťovat nepřátelské tábory, krást padouchům vozidla, ničit konkrétní zařízení nebo třeba unášet či rovnou zabíjet čtyři velitele. Tedy nic vyloženě nového, ale prověřená šablona natažená na nové kulisy.

S tím vším se pojí také nová válka frakcí, kdy se v rámci Conquestu budou domorodci Auroy kočkovat s vojáky a nově i Bodarky v čele. Nově totiž budou ve hře kontrolní body na silnicích, konvoje, únosy rukojmích a patroly založené na síle frakce v dané lokalitě. Od toho se pak bude odvíjet i obtížnost všech zmíněných aktivit.

Svými změnami si prošla i samotná Auroa. Ta by měla mít nově převažující podzimní až zimní atmosféru a k tomu nové efekty páry, hmyzu, ptáků, mlhy, deště a podobně. Celý ostrov by tak měl být ve výsledku mnohem atmosféričtější a působit živějším dojmem.

Update do hry přidá také nové zbraně, vozidla, kosmetické věci, skiny, optické maskování, zvýší maximální možnou úroveň na 99 a konečně půjde investovat přebytečné skill pointy do zbraní. Budete si moct zlepšit některé statistiky u jistých kategorií zbraní, a tím si tak preferovaný styl hraní ještě víc zefektivnit. Je příjemné, že tvůrci konečně našli využití pro přebývající skill pointy, které jste od určité fáze jednoduše neměli do čeho investovat. A nakonec nebudou chybět ani nové typy nepřátel s novými herními mechanikami, které už víc představí přiložené video.

Operation Motherland vyjde už 2. listopadu a Breakpoint, který se od svého kontroverzního startovního stavu už dávno vzdálil, se posune zase o kus dál.

Nejnovější články