Forza Horizon 5 ještě pořádně nevyšla a už je z ní obrovský hit
zdroj: Vlastní foto autora

Forza Horizon 5 ještě pořádně nevyšla a už je z ní obrovský hit

8. 11. 2021 10:40 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Forza Horizon 5 oficiálně vychází zítra. Týká se to její standardní a deluxe edice spolu s uvedením hry do předplatného Xbox Game Pass. Pokud jste ale sáhli po nejdražší prémiové edici, pak závodíte už od minulého pátku - a není vás málo.

Jak se ukázalo, ještě před plnohodnotným vydáním novou Forzu hraje na 800 tisíc hráčů, takže můžeme mluvit o velmi slušném úspěchu pro studio Playground Games (i z hlediska výdělku, když jedna prémiová edice vyjde na 2 750 korun...).

Statistika není vycucaná z prstu, ale prozrazuje ji sama hra v žebříčku síně slávy, která slouží jako endgame nové Forzy, jak informuje Videogames Chronicle. Počet hráčů je poskládaný z počítačů i Xboxů a dá se očekávat, že ještě zásadně stoupne se vstupem hry do Game Passu a běžného prodeje.

Velkému zájmu se nemůžeme divit, však i čtvrteční recenze se na našem webu stihla stát nejčtenějším článkem uplynulého týdne. Forza Horizon 5 měla po čtyřce dobré předpoklady být dalším hitem a jak se ukázalo ve světě i u nás, jde vážně o vynikající závody, byť velmi, ale velmi povědomé. Na Metacriticu jde v této chvíli spolu s Psychonauty 2 o nejlépe hodnocené nové hry roku 2021, které porážejí akorát nová vydání starších her jako Hades, Disco Elysium a Tetris Effect.

Nejnovější články