Dungeon Keeper se vrátí na mobilních platformách
zdroj: Archiv

Dungeon Keeper se vrátí na mobilních platformách

22. 8. 2013 9:30 | Novinky | autor: Adam Homola |

Je dobré být zlý! Touhle frází nás v devadesátých letech obšťastňoval legendární Bullfrog, když vydal originální, povedenou a hlavně zábavnou budovatelskou strategii Dungeon Keeper. Když nebudeme počítat MMO Dungeon Keeper Online určené jen pro asijské trhy, tak jsme tu měli naposled Dungeon Keeper 2, který vyšel v roce 1999. To už je pěkná řádka let a plnohodotné pokračování pořád nikde. Teď se k “trojce” dostaneme nejblíž jak to zatím jde, protože EA oznámili nový díl legendární série, který vyjde na mobilních platformách.

Novinka se bude jmenovat jen Dungeon Keeper a vyjde ještě letos na iOS a Androidu. Mobilní Dungeon Keeper nebude třetím dílem a není to ani HD remake jedničky či dvojky. Půjde o jakýsi reboot značky a kdo ví, pokud bude mít hra velký úspěch, možná bychom se mohli časem dočkat různých pokračování, která by nemusela být jen na mobilech. To je zatím ale jen zbožné přání.

Od mobilního rebootu bychom neměli čekat žádné zběsilé novoty, v základu by mělo jít o onu starou dobrou hratelnost, jen přizpůsobenou mobilním platformám. V roli vládce dungeonu budete svoje podzemní království budovat a řídit, designovat jednotlivé místnosti a pasti. Budete sbírat poklady, rekrutovat a řídit podřízené příšerky a bojovat s odvážným hrdiny, kteří do vašeho dungeonu zabloudili.

Dungeon Keeper bude mít i multiplaer, takže budete moct podniknout invazi do cizích dungeonů, stejně jako vás může navštívit druhý hráč a trochu vám pocuchat nervy a vaše království. Nemusíte se ale bát že byste si v klidu hráli a najednou vám někdo všechno zničil. Ve hře bude vedle PvP i klasické PvE. A ano, dostaví se i starý známý Horned Reaper. Na prvních pár obrázků se můžete podívat v galerii.

Nejnovější články