DICE hasí požár. Battlefield 2042 dostává první updaty
zdroj: Electronic Arts

DICE hasí požár. Battlefield 2042 dostává první updaty

26. 11. 2021 12:45 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Na tom, že se nový Battlefield 2042 moc nepovedl, se shoduje prakticky celá hráčská obec. Vývojáři ze studia DICE začínají postupně pracovat na opravách a na světlo světa se derou první updaty, které mají řešit ty nejpalčivější problémy multiplayerové akce.

První velký post-launch update má vyřešit například stabilitu serverů napříč platformami, ale také problémy s optimalizací na PC. DICE v příspěvku na oficiálním webu tvrdí, že jsou si vědomi problémů i na high-end sestavách a chystají dlouhodobé řešení. 

Pozornosti se dočká také vyvážení účinnosti zbraní a jejich chování, vývojáři se mají zaměřit především na rozptyl. Tento přidaný element dle jejich slov nefunguje tak, jak původně měl, a mnozí hráči si stěžují na nespravedlivé fungování systému střelby, což se týká především útočných pušek. Již brzy by snad gunplay měla působit mnohem uspokojivějším dojmem než v současnosti.

Přislíbený je už i další update, který by měl dorazit na počátku prosince. Ten má vylepšit uživatelské rozhraní, chyby v grafice i různé záležitosti týkající se map. Mimo jiné se bude věnovat i režimům Hazard Zone a Portal.

Pro kompletní seznam plánů se můžete podívat na tento odkaz. Battlefield 2042 je k dispozici na PC a současné i minulé generaci konzolí.

Nejnovější články