Control: Ultimate Edition přichází na Switch skrz cloudové streamování

28. 10. 2020 18:35 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Občas se stane, že na Switchi přistane port, který bychom tak úplně nečekali. Asi nejvýraznějším příkladem je Zaklínač 3: Divoký hon, který, byť s kompromisy, je i na hybridní konzoli od Nintenda velmi dobře hratelný. Možná si také vybavíte, že na Switchi lze hrát Resident Evil 7: Biohazard, ale pouze přes cloud a jen v Japonsku. A právě tohle řešení volí i dosud poslední hra od finských Remedy, Control. A neomezuje se jen na zemi vycházejícího slunce.

Control Ultimate Edition – Cloud Version je už v tuto chvíli k dispozici na aktuální generaci konzolí od Nintenda, k jejímu hraní je ale zapotřebí stabilní připojení k internetu. Zda jste schopni si hru na této platformě užít, si můžete ověřit skrz bezplatný trial, v němž je možno vyzkoušet jak verzi s vylepšenou grafikou, tak i režim lepšího výkonu.

Nelenil jsem a rovnou trial stáhnul. Mé první kroky mířily k oné lépe vypadající verzi, o jejíchž kvalitách se můžete přesvědčit v galerii. Přestože se nejedná o ten nejpohodlnější způsob, jak Control hrát (zkoušel jsem handheldový režim, na Pro Controlleru bude vše patrně o něco lepší) a čas od času dochází k drobným zásekům, jsem až překvapen, jak dobře hra běží a i relativně slušně vypadá. Jediným hmatatelným problémem byl občasný asynchronní zvuk, způsobovaný latencí streamu.

Bohužel v době psaní článku se rychle zaplnila kapacita serverů (což může být v budoucnu problém i pro platící hráče), a tak jsem Performance mód nezkusil. Trial si můžete bezplatně stáhnout z Nintendo E-Shopu. Nejsem si jist, kolik času vám hra na testování poskytne.

Control je kromě PC, PS4, Xboxu One a nyní také Switche v plánu i na příští generaci konzolí. Pokud ale nevlastníte Ultimate Edici na aktuálních konzolích, nemáte nárok na mezigenerační upgrade, a to ani v případě, že jste si zakoupili hru včetně všech DLC.

Nejnovější články