Black The Fall nabízí temnou dystopii inspirovanou rumunským komunismem a Flashbackem
zdroj: tisková zpráva

Black The Fall nabízí temnou dystopii inspirovanou rumunským komunismem a Flashbackem

1. 10. 2014 11:46 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Na Kickstarteru se objevil projekt, který řekne více hráčům ze zemí s komunistickou minulostí. Stealth akce Black The Fall totiž vzniká v rumunském studiu Sand Sailor, které do hry promítá temnou minulost své vlasti pod diktátorem Ceaușescem. Nejde ovšem o historickou sondu - Black The Fall vytváří vlastní orwelliánský svět, ve kterém každý koho potkáte může být nepřítel.

Základ hry tkví v 2,75D plošinovce, která nabízí hned několik možností, jak ke všemu přistupovat. Je jen na vás, zda zvolíte přísně plíživý nebo naopak akční přístup. Stejně tak vaše komunikace s ostatními obyvateli státu určí, zda vám pomohou či zradí. Na vašich činech by mělo záležet a v rámci hratelnosti se prolíná linie ryzí stealth hratelnosti s líčením režimu, který ničí obyvatele, a udržuje se u moci tvrdými represemi vůči jakémukoliv vzdoru.

Na projektu Black The Fall je také zajímavé, že vznikl v rámci programu Square Enix Collective. Ten vybírá vhodné nezávislé projekty, kterým pomáhá s konceptem propagace, vytvořením projektu a nabízí též využití marketingových prostředků Square Enix. Jde ryze o poradenství, Squeenix si nijak nenárokuje značku či vliv na směřování projektu. Spíše poukazuje na to, jak hru na Kickstarteru představit a jakou zvolit cílovou částku.

Sand Sailor Studios si pro Black The Fall zvolili jako cíl rozumných 25 tisíc liber. Hra je už nějaký pátek ve vývoji, ale stále jsou potřeba peníze na dokončení. Podívejte se na projektové video a posuďte, zda Black The Fall na Kickstarteru stojí za vaši podporu.

Nejnovější články