Batman: Return to Arkham vyjde v říjnu - srovnávací video předvádí vylepšenou grafiku
zdroj: Foto: Rocksteady

Batman: Return to Arkham vyjde v říjnu - srovnávací video předvádí vylepšenou grafiku

6. 9. 2016 18:56 | Novinky | autor: Petr Poláček |

Batman: Return to Arkham je zajímavá, ale zároveň i krapet podivná kolekce Batman her od studia Rocksteady. Zajímavá je v tom, že díky přesunu na Unreal Engine 4 výrazně mění vzhled titulů Batman: Arkham Asylum a Batman: Arkham City, a navíc obě hry zpřístupňuje majitelům současných konzolí PS4 a Xbox One. No a podivná je kolekce v tom, že neobsahuje všechny tři Batman hry od Rocksteady (když tedy přehlédneme absenci Batman: Arkham Origins, protože jde o prequel), čili vynechává loňský titul Batman: Arkham Knight. Chápu, že posledně jmenovaný titul není třeba „remasterovat“, protože je na PS4 a Xbox One dostupný, ale z formálního hlediska zkrátka v kolekci figurovat má. K čemu je člověku kolekce, která není kompletní… Když ovšem tento smutný fakt pomineme a vrátíme se k remasterům prvních dvou her, je všechno v pořádku. Záběry z nových verzí Arkham Asylum i Arkham City vypadají pěkně – posun oproti originálu je zjevný a zdá se, že odklad vydání kolekce z původního červencového termínu na 21. října se opravdu vyplatil. Nebo spíš vyplatí, hráčům.

Jestliže starší záběry z remasterovaných verzí obou her budily, slušně řečeno, u hráčů i novinářů rozpaky, aktuální více než pětiminutové video je naopak zahání. Záběry videa vedle sebe staví původní PS3 a nové PS4 verze a rozdíl je patrný na pohled. Hlavně je ale vidět výrazná změna směrem k lepší grafice, aniž by zároveň s tím utrpěl grafický styl, což byl problém dříve vydaných záběrů z obou remasterů. Však se podívejte sami.

zdroj: Archiv

Když tedy vynecháme smutný fakt, že Batman: Return to Arkham neobsahuje Arkham Knight, nabídne „kolekce“ ultimátní edice obou zbývajících titulů. Znamená to, že půjde o verze her se všemi DLC, které pro oba tituly vyšly. Nemá cenu je vypisovat, bylo jich opravdu hodně. Spíš bych se pozastavil ještě nad jednou věcí. Proč vlastně Batman: Return to Arkham vyjde jen na PS4 a Xbox One, ale na PC ne? Snad se PC hráči dočkají s menším zpožděním. Kolekce bude každopádně pro obě konzole dostupná 21. října.

Nejnovější články