Adventura Still There z vás udělá osamělého strážce majáku v hlubokém vesmíru
zdroj: Archiv
Novinky

Adventura Still There z vás udělá osamělého strážce majáku v hlubokém vesmíru

12. 8. 2019 11:20 | autor: Patrik Hajda |

Budík vyřvává, hodiny ukazují 6:00, z počítače se ozývá již důvěrně známý hlas umělé inteligence Gorky: „Dobré ráno Karle. Je tady další den. 256. den, abych byl přesný. Tak vyskoč konečně z postele a pusť se do práce! Ještěrák má určitě hlad…“ Bojíte se rutiny? Tak to radši nepřijímejte práci hlídače majáku v nezmapované části vesmíru. Ale mohla by být celkem zábava si to vyzkoušet v adventuře Still There, ne?

Náborový inzerát láká na roční kontrakt, náplní práce bude péče o maják společnosti Bento Space. Budete provádět běžnou údržbu zařízení, asistovat proplouvajícím lodím při navigaci, komunikovat s vedením přes radio, sbírat data o okolním vesmíru, řešit problémy a v neposlední řadě krmit ještěrku.

Abyste tu nekonečnou samotu (když neberete v potaz plaza a rádoby vtipnou AI Gorkyho) nějak přežili, děláte si každé ráno kávu, sem tam si zahrajete šachy nebo zapřemýšlíte nad nějakou hádankou.

zdroj: Archiv

Rutina vám ale nevydrží věčně. Jednoho dne totiž zaslechnete… cosi. Záhadnou zprávu, která vám nedá spát a vlije vám čerstvou krev do žil. Přesto nebude Still There jen o managementu majáku a zkoumání vesmíru. Půjde stejnou měrou i o emotivní zážitek zkoumající osamělost člověka, na kterého někde čeká jeho rodina (i když inzerát preferoval jedince bez potomků).

Přidejte si k tomu pěknou grafiku a máme tu kandidáta na překvapivě chutnou jednohubku. Tedy tak alespoň Still There působí na mé smysly. Snad mě tentokrát nezklamou. Přesvědčíme se na podzim na Steamu a Switchi.

Nejnovější články