Hitman 2: Silent Assassin - návod 4.část
zdroj: tisková zpráva

Hitman 2: Silent Assassin - návod 4.část

13. 12. 2002 0:00 | Návod | autor: Redakce Games.cz |

Ve čtvrtém dílu se dostaneme skoro až ke konci putování 47, počítejte tedy s těmi nejtežšími oříšky, které může Hitman 2 nabídnout. S pomocí tohoto návodu však snadno rozlousknete i je.

Autor: Frix
Publikováno: 13.prosince 2002


Zvětšit zdroj: tisková zpráva Hitman 2: Silent Assassin (recenze) rozhodně není jen tak nějaká hra. Můžete ji buď prosvištět během několika večerů na nejlehčí obtížnost a hrát ji jako druhořadou střílečku, nebo se rozhodnete si ji vychutnat. Návod se bude primárně soustředit na ty z vás, kteří se nechtějí ochudit o perfektní zábavu, kterou Hitman 2 nabízí, a bude proto popisovat cesty s minimem zavražděných osob, vyvolaných alarmů a s cílem získat hodnocení co nejbližší k Silent Assassin. Zoufat ale nemusíte ani pokud upřednostňujete masové vraždění - v misích, které jsou na "rychlý způsob" mnohem snazší, bude popsána i tato cesta. Osobně však vřele doporučuji hrát Hitmana 2 tak, jak má být hrán - kromě bonusů přijdete byste jinak přišli i o většinu zábavy.

V předposlední části se bude více než kdy dřív hodit zabijákovo desatero, které si můžete oživit v prvním díle návodu. Předchozí mise jsme popisovali v druhé a třetí části. Dostaneme se až skoro ke konci putování 47, počítejte tedy i s těmi nejtežšími oříšky, které může Hitman 2 nabídnout. S pomocí tohoto návodu však snadno rozlousknete i je. Protože bývá průchod již poměrně náročný, budu se častěji podrobně zabývat jednou ideální cestou, než stručnějším rozborem dvou a více. Pokud však mise k řešení více způsoby vybízí, popsáno jich více i bude.

Mise 13 - Murder at the Bazaar

Cíle: Zabít poručíka a sebrat od něj klíč, zabít plukovníka, vzít od něj dokumenty a zmizet.
Obrázek zdroj: tisková zpráva
Tipy: Pokud člověk ví, kudy na to, jedná se o jednu z velmi mála misí, kde lze získat absolutní titul SA - tedy ani jeden výstřel, poplach, prostě čistý průběh. Oba cíle jdou totiž zneškodnit s pomocí starého dobrého nože a proto jej s radostí použijeme. Pro vaši představu, jak by měla vypadat hodnotící tabulka na konci této mise.

 Postup
Na začátku zamiřte na levou stranu, koukněte na mapu a uvidíte jednu ze dvou červeně zobrazených postav - vašich cílů v misi. V tomto případě jde o poručíka, který se nachází v prvním patře drobné budovy chráněné čtveřicí strážných. První dvojicí neustále hlídá přední vchod, druhá však patroluje kolem a tak zamiřte rychle k zadnímu vchodu, vloupejte se do budovy (obrázek) a nezapomeňte za sebou zavřít. Nyní přichází drobný trik - zaběhněte do pravého rohu místnosti, přepněte se do módu plížení a pomalu vyjděte po schodech.

Hned uvidíte důvod malého tanečku v přízemí - poručík se nyní dívá po směru zvuku, jinými slovy do zdi a nemá šanci vás spatřit. Vytaste nůž, připližte se na velmi krátkou vzdálenost a jedním výpadem cíl podřežete. Odtáhněte tělo stranou, seberte dokumenty, převlečte se do poručíkových šatů a vyčkejte. Dvojice strážných totiž vešla do přízemí a nyní musíte vyčkat, než opět odejdou. Jakmile zaklapnou dveře tak rychle dolů, a zahněte doprava z dohledu strážných.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Nyní zamiřte zpět na startovní pozici a na východ, kde je pravý blízkovýchodní trh (pro zajímavost, tato a příští mise se odehrávají v Nuristanu, což je skutečná oblast ve východním cípu Afghánistánu, mohutně poznamenaná čínskou kulturou). Dojděte na opačný konec a schovejte se za haldu beden v nejvýchodnějším prodejním výklenku (obrázek). Pokud jste dosud postupovali dostatečně rychle, máte ještě zhruba minutu, než do tohoto místa dojde plukovník a jeho bodyguard. Ten zůstane otočený zády u vchodu, zatímco plukovník vejde dál a dá si cigaretu. Nůž přichází zpět do akce, tělo okamžitě vezměte, schovejte za bedny a vezměte klíč. Nyní vyjděte z výklenku směrem doprava, ven z oblasti bazaru a naposledy doprava. Stačí již jen dojít k velké dřevěné bráně a mise je úspěšně splněna.

Mise 14 - The Motorcade Interception

Cíle: Zabít chána Bismallaha Malika v jeho limuzíně, netrefit nikoho z vojáků OSN a utéct.

Tipy: Krásný příklad toho, jak se na první pohled krutě obtížná mise může změnit v další lahůdku s ohodnocením SA na konci. Rozhodně je třeba převlek za vojáka, bez něj jsou velké problémy při útěku z mise s M195 v ruce, a o tak úžasnou zbraň do sbírky přijít nemůžeme, že :) Dokud jste oblečen jako civilista, vojáci si vás naprosto nevšímají.

 Postup
Ze všeho nejdřív se postaráme o vojenskou uniformu, která přijde vhod ke konci mise. Cesty vojáků i civilistů jsou víceméně náhodné, jednomu místu v severovýchodním cípu mapy se však vyhýbají, a toho právě využijeme. V momentě, kdy do této oblasti (obrázek) vejde voják, přilepte se mu na paty a ve vhodný okamžik jej podřízněte. Oblečte si uniformu a tělo odtáhněte do krytého rohu mapy, který se doslova sám nabízí (obrázek). Nyní zamiřte ke svému kontaktu (na mapě znázorněn blikajícím červeným symbolem hitmana), vyhýbejte se po cestě vojákům a dostanete těžkou sniperku Barett M195. Kráska, co?

Obrázek zdroj: tisková zpráva Nyní přichází překvapení večera - nebudeme chodit na žádnou střechu v centru města, které sice vybízejí k použití, ale okamžitě po výstřelu jdou po vás všichni vojáci a z útěku se tak stává problematická záležitost. Ne ne, my zamíříme na sever od kontaktu, ke schodům na střechu (obrázek). Nyní vyčkejte až dorazí kolona do města a miřte ze schodů k západnímu výjezdu z města. Kolona jede vcelku rychle, takže doporučuji pro tuto část mise si hru uložit. V momentě kdy projíždí limuzína zamiřte do oblasti zadního sedadla a vystřelte. Zhruba ve třech čtvrtinách všech pokusů se atentát zdaří a díky pozici na schodech není nikomu moc jasné, kdo za něj vlastně může.

Výsledkem je přestřelka místních vojáků a sil OSN, která vám jen usnadní útěk. Nechoďte však zpět po schodech, skočte dolů ze střechy a k místu úniku dojděte v pohodě městem, vojáci vás nechají na pokoji. Dávejte si však pozor na civilisty - uvidí vás s M195 a v ruce a okamžitě spustí poplach. Na konec ještě orientační mapka, odkud kam střílet (obrázek). Pokud na útěku nevzbudíte pozornost, máte za odměnu další do sbírky SA hodnocení.

Mise 15 - Tunnel Rat

Cíle: Infiltrovat podzemní základnu, zabít poručíka Husseina, odvézt náklad na povrch a dostat ho v pořádku na helipad.

Tipy: Velmi, velmi otravná a obtížná mise. Nebudu se ani zabývat možnostmi pro získání SA, jednoduše z toho důvodu, že v této misi se snaha snadno mine cílem. Projednou se tedy připravte spíše na střílecí misi, i když minimálně do poloviny zůstanete v utajení. Polohu cíle buď můžete zjistit v jedné z přiložených mapek, nebo osvobozením mučeného civilisty, který si bohužel hned vzápětí doběhne pro smrt na povrch. V zásadě není nutné se o něj zajímat, pokud již polohu cíle znáte.

 Postup
Zahoďte M195, ve sbírce jí už mít budete a v této misi může způsobovat nepříjemnosti. Běžte od začátku přímo, zahněte doleva a velkým obloukem se dostanete z druhé strany k jižnímu ze dvou vchodů do podzemí. Vchod zde hlídá pouze jeden strážce kterého zlikvidujte, převlečte si uniformu a táhněte mrtvolu po schodech dolů s sebou zhruba do půlky, než bude z dohledu. Poté ji pusťte - pozor ale, ať se neskutálí dolů.

Obrázek zdroj: tisková zpráva V podzemí začíná ta pravá legrace: skočte do stoky, skrčte se a pomalu se pližte podél stěny, abyste nevzbudili podezření. Zahněte vlevo a pokračujte až k žebříku, kde se vám zároveň naskytne pohled na místo mučení zajatce (obrázek, na něm již zajatec utekl). Zahněte vpravo a zhruba v půlce chodby se nacházejí vlevo dveře, za nimiž mj. naleznete i cíl svojí mise. Vejděte dovnitř a snažte se nevzbudit pozornost stráží, připravte si buď nůž nebo pistoli s tlumičem a otevřete dveře v chodbě napravo.

V maličké místnosti čeká Hussein na smrt, kterou mu jistě bez problémů dopřejete. Musíte jej zabít dřív než stihne vykřiknout nebo nedej bože vystřelit, jinak po vás půjdou vojáci z celého patra. Až doteď víceméně o nic nešlo, problém je, jak dopravit z podzemí na povrch náklad ve výtahu, který je střežen dvěma vojáky. Vyjděte ven a pokračujte rovně úzkou chodbičkou, než dorazíte na místo s generátorem, je vyznačeno také na mapce (obrázek).

Vydržte, než se strážný otočí na druhou stranu a vypněte generátor, nyní velmi rychle běžte k výtahu, vstupte do něj a jeďte nahoru. Musíte být celkem slušně rychlí, vojáci totiž nahodí generátor zpět za krátkou chvíli. Pokud jste již úspěšně nahoře, čeká na vás po krátké animaci poslední úkol - vyčistit helipad od patrolujících nepřátel. Protože na SA v této misi neaspirujeme, můžete s klidem oba vojáky, kteří by mohli činit potíže, jednoduše zastřelit.

Mise 16 - Temple City Ambush

Cíle: Najít kontaktní osobu, vyhledat agenta Smithe, zlikvidovat najaté vrahy, utéct.

Tipy: Velmi spletité město, není liž pravda? Bohužel se agent Smith náhodně objevuje ve vícero lokacích, nedávám proto k dispozici mapku. Měli byste bez problémů vystačit s popisem jednotlivých akcí, cesta se hledá díky dobré signalizaci osob na mapě snadno. Postup není jednoznačný, zabíjet jednotlivé cíle totiž můžete v libovolném pořadí a je např. možné, že se s posledním cílem podle návodu setkáte jako s prvním. Pokoušejte se cíle zabíjet mimo dohled klanové policie, jinak budete mít zbytečné problémy. Na místě nechejte i brokovnici, kterou najdete u prvního kontaktu - pochopitelně ji pod sako nedostanete a civilisté mají tendenci při pohledu na muže s brokovnicí a odhodlaným výrazem z neznámých důvodů tropit povyk.

 Postup
Vyjděte do dlouhé ulice, zamiřte doleva a na konci vejděte do dveří k vašemu prvnímu kontaktu. Ten vám udá polohu agenta Smithe a zároveň zde můžete vzít brokovnici, její (ne)možnost použití jsem již popsal v tipech. Nyní se vydejte za agentem Smithem, nachází se vždy ve východní části města, buď v jižním nebo severním cípu. ROZHODNĚ se vyvarujte chození přes tržiště, pěkně si město obejděte kolem. Po úsměvné scéně s agentem dostanete udanou polohu dvou nájemných vrahů, které budete vraždit. Jeden hlídkuje mezi dvěma tržišti a další čeká se sniperkou v okně, na mušce má jedno tržiště. Sniper má opět náhodnou polohu, takže si nejdříve na mapě obhlédněte situaci a teprve poté se pouštějte do akce.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Doporučuji následující postup - vyčkat, než vrah přijde na západnější tržiště a když se začne vracet, pomalu jej následovat. Když se ztratí v davu na druhém tržišti, bude v jednom z okolních domů čekat sniper. Vejděte do obchodu a naleznete schody, přejděte do módu plížení a v jednom z pokojů najdete svůj první cíl - sniper v slušivém žlutém kloboučku (obrázek). Zabijte ho strunou, vyfoťte a vezměte sniperku.

Pokud jste byli rychlí, bude se druhý vrah nacházet ještě na náměstí. Autoři si dovolili drobný vtípek a tento má na sobě pro změnu černou kšiltovku. Zastřelte jej z dálky (obrázek) a ujistěte se, že tělo není okamžitě na očích. Za chvíli se stejně seběhnou lidé, jde jen o okamžitou viditelnost. Sejděte v pohodě dolů, odhoďte pušku a jděte vyfotit druhé tělo.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Nyní opět k agentu Smithovi, kterému předáte fotky mrtvých zabijáků a ten vám za to odhalí na mapě polohu obchodu s koberci, ve kterém se nachází tajná chodba. Neodcházejte však z místnosti, naopak si připravte pistoli s tlumičem. Během chvíle totiž na místo dorazí další atentátník, na první pohled znázorněný pouze jako civilista. Do třetice všeho dobrého, a tak má na sobě tenhle komediant fialový turban a sluneční brýle (obrázek). O něco méně legrační je kulomet v jeho rukou, takže jej zastřelte okamžitě, co se objeví.

POZOR - tento vrah se pohybuje po městě náhodně a je možné, že na něj narazíte dříve. Potom vám půjde v patách, takže jej zaveďte na nějaké klidné místo a zbavte se ho jednou provždy. Nyní se již jen musíte dostat k obchodu s koberci. Na druhé straně ulice budou čekat další dva snipeři, takže ulici obejděte a jen rychle vběhněte do místnosti. Jeden z koberců na levé stěně lze odstranit, což také učiňte a máte dokončenou misi.

V závěrečné části návodu, který bude publikován na Štědrý den, navštívíme doktorku Von Kamprad, zabijeme klanového vůdce a nakonec se možná i dozvíme, zda může být nájemný vrah důvěřivý...

Stáhněte si: Demo (50 MB), Trailer (3 MB), Trailer #2 (4,3 MB), TV reklamy (2x 1 MB), Final trailer (5 MB), Cheaty, Soundtrack teaser (3,5 MB)

Související články: Recenze (10/2002), Návod - minulé díly, První dojmy (8/2002), Preview (2/2002), Novinky, Hitman: Codename 47 recenze (12/2000)

 
Frix
připravil: jd


 
 

Nejnovější články