Command & Conquer 3 - návod na Nod/Scrin kampaň
zdroj: tisková zpráva

Command & Conquer 3 - návod na Nod/Scrin kampaň

16. 6. 2007 0:00 | Návod | autor: Redakce Games.cz |

Kane téměř dosáhl svého cíle v italských horách a Scrinové na tom samém místě přísahali ještě brutálnější návrat na Zemi. Pokračujeme v návodu na vybrané mise jejich kampaně, které povedou k popsaným událostem.

Autor: Warlock
Publikováno: 16.června 2007


Zvětšit zdroj: tisková zpráva Po minulém průchodu částmi GDI kampaně C&C3 tentokrát společně zdoláme vybrané mise z kampaně za Brotherhood of Nod a také za Scriny. Opět stylem, který by vás možná nenapadl. Přestože se tento návod svým konceptem cíleně odchyluje od standardu, nezapomíná ani na klasické řešení těch nejtěžších misí za obě zmiňované herní frakce. A kdyby se přeci jenom vyskytl nějaký problém, v závěru přikládáme uložené pozice, trainery a profil odemykající všechna videa ve hře. Opět platí, že veškeré níže uvedené postupy byly testovány na střední obtížnost a že obrázky mají ilustrační charakter.

Nod kampaň - nevšední řešení misí

 Akt IV – Mise 2 – Austrálie – Městské zdi Sydney (Sydney City Wall)
Primární cíle:
- Zničit tři vybrané mimozemské struktury (Eliminate Three Alien Targets for GDI)
- Zajmout laboratoř GDI (Capture the GDI Lab)

Vedlejší cíle:
- Zajmout dva Tiberium Spikes (Capture two Tiberium Spikes)
- Zničit centrum řízení iontového kanónu (Destroy the Ion Control Center)

Postavte druhou rafinérii v západní části vaší základny a obklopte jí několika věžemi, abyste se mohli nerušeně věnovat partyzánským hrátkám. Prodejte všechny nepotřebné budovy a veškerou výrobu přesuňte do tří kasáren, ze kterých budou proudit zástupy Shadow Team. Pro úspěch mise stačí zhruba dvě skupiny po deseti.

Daleko více než na počtu záleží však na umu, s jakým jste schopni se Shadow Teamy zacházet. Nejdůležitější zásada se týká přesunu v jednom velkém chuchvalci, jehož dosáhnete vzlétnutím a okamžitým přistáním všech na jednom místě. Pokud se opět vznesete do nebes, rogalisti budou držet při sobě, což znamená, že nepřilákají takovou pozornost nepřítele. Zapamatujte si rovněž klávesou zkratku (CTRL+D) pro odpálení náloží.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Přesuňte tedy Shadow Team obloukem na severozápad mapy, kde s nimi přistaňte a zbavte se přebytečných Disintegratorů. Pokračujte cestou u okraje mapy až do středu kopce, na kterém stojí Tripod. Zahněte ostře na východ po úzké skalní cestě, kde už vás detekuje věž. Rychle proběhněte dál a zničte první cílovou strukturu. Na Shadow Team se nabalí ohromné množství Scrinů, které budou sledovat již vznášející se zbytek rogalistů na sever k tiberiovému poli. Vyčkejte zde do chvíle, kdy si budete jisti, že většina obránců vystoupila až na vršek kopce.

Mezitím druhá početná skupina Shadow Team již bez jakéhokoli vyhýbání zaútočí na strukturu pod útesem u základny Scrinů. Většina jich při sestupu zahyne, zbytek by si však měl s Warp sphere poradit. Každopádně s jejich návratem nepočítejte. Doplňte první skupinu Shadow Teamu o nové rekruty a postavte letiště, které později zajistí transport inženýra k budově GDI. Rogalisté se tentokrát drží dolního okraje mapy až do chvíle, kdy budou kolmo k Signal Transmitteru. Přistaňte s nimi poblíž a zničte poslední strukturu nutnou k vítězství.

 Akt 5 – Mise 2 – Italská červená zóna – Italské hory (Italian Hills)
Primární cíle:
- Získat MapKey z mimozemského přenosového uzlu (Retrieve the Mapkey from the Alien Relay Node)

Vedlejší cíle:
- Zničit letiště mimozemšťanů na severní hřebenu (Destroy the Gravity Stabilizers on the north ridge)
- Zničit zbrojnici mimozemšťanů (Destroy the Stasis Chamber)
- Zajmout tři extraktory tiberia (Capture Three Alien Tiberium Extractors)

Hned v úvodu postavte rafinérii a kasárna, kde vytrénujte pár inženýrů a skupinu raketometčíků. Ty se spolu s ostatními na počátku mise dodanými jednotkami vydají přes jihovýchodní pole dále na sever k menší základně Scrinů. S obranou by si měli hravě poradit a poté s inženýry zaberte nepřátelské budovy. Tím jste si vytvořili jakousi náhradu za Emyssara, který není v této misi dostupný. Především jste si tak zajistili ohromné zásoby tiberia, s nimiž není problém financovat další plány. Na ochranu původní základny bohatě postačí tři obelisky doplněné o dvě protiletadlové věže.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Vaše předsunutá báze skvěle poslouží k vybudování Disruption Tower. Ta se postará o skrytí skupiny inženýrů, která zabere rafinérii Scrinů na severu. Je však potřeba tuto akci načasovat mezi jednotlivé útoky. Pokud vše vyjde, získáte perfektní místo na umístění dalších Obelisků. Prozatím je odpojte od sítě a s palbou ještě vyčkejte. V tovární hale se mezitím vyrábí několik Stealth Tanků, které se vypořádají s Devastator warship. K neviditelným tančíkům přidejte i pár Beam Cannonů. Ty se pustí do křížku s elitními Shock Troopery. Připojte Obelisky do sítě a podpořte palbu Beam Cannony. Cesta k zabraní klíčové budovy je otevřena.


Nod kampaň - návod na závěrečné mise

S předposlední a poslední misí za Nod pomůžeme méně zkušeným hráčům, kteří mají s dohráním problémy. Nejdříve však projdeme celý scénář za použití standardních taktik (A). Zběsilejší, za to však daleko méně časově náročnější postup následuje vzápětí (B).

 Akt 5 – Mise 3 – Italská červená zóna – Operace Stiletto
Primární cíle:
- Zajmout oba Construction Yardy GDI (Capture both GDI Construction Yards)
- Zajmout nebo zničit všechny všechny kasárny, továrny a letiště GDI (Capture or Destroy all GDI Barracks, War Factories and Airfields)
- Zajmout oba Construction Yardy mimozemšťanů (Capture both Alien Drone Platforms)
- Zajmout nebo zničit všechny všechny kasárny, továrny a letiště mimozemšťanů (Capture or Destroy all Alien Gravity Stabilizers, Portals, and Warp Spheres)

Vedlejší cíle:
- Postavit Mammoth Tank

 A) Pomalu a opatrně
Pošlete jednoho rogalistu do středu mapy a z výšky sledujte probíhající souboj mezi Scrin a GDI. Vytipujte si zničené Tripody a Juggernaughty a poté, co se to nejhorší přežene, je zaberte s inženýry. Prozatím tyto obry ukliďte do své základny. Vytrénujte dohromady zhruba pět skupinek Shadow Team a pošlete je na západ. Tam by měli narazit na čtveřici elektráren, které se nacházejí hned za vrcholkem hory. Zničte je a přesuňte se k dalším napájecím zařízením na opačném konci základny. Dejte pozor na odhalení a raději zapněte Hold Fire Stance. Dynamit použijete i na zbytek elektráren a vyhlaďte již téměř bezbranné jednotky GDI s Commandem. Ostatní budovy zaberte nebo je nechte prozatím netknuté. Na zdržení Scrinů se hodí perfektně.

Obrázek zdroj: tisková zpráva V nově získané základně se zabydlete a postupně začněte vyrábět Mammoth Tanky. Skupinka rogalistů se spolu s inženýrem přesune poblíž druhé základny GDI. Pokud by mělo GDI namále, proveďte znovu výše zmiňovaný postup a zaberte tuto bázi. Pošlete na sever posily a v případě nouze se pusťte i do výstavby věží. Po stabilizaci situace opět rozjeďte tovární haly a pokračujte v produkci Mammoth Tanků. Zhruba deset by jich mělo stačit ke zničení obou základen Scrinů. Vhodnou podporou těchto drobečků je pětice Pittbulů, které si poradí s dorážejícím letectvem mimozemšťanů.

 B) Rychle a zběsile
Nikam příliš nespěchejte a předtím, než něco podniknete, vytrénujte minimálně pětici Shadow Team a podle výše uvedeného postupu je použijte na neutralizaci první a následovně druhé základny GDI. Současně v kasárnách vycvičte zhruba deset inženýrů. V případě nedostatku finančních prostředků neváhejte prodat některé nepotřebné struktury.

Nejméně pětici inženýrů pošlete k první základně Scrinů, kde hladce zaberete obě letiště (ihned prodejte) a Construction Yard. Kupodivu žádná věž ani tank nezahájí na zabranou hlavní budovu palbu. Tento stav však netrvá věčně. Máte zhruba minutu, než si Scrin uvědomí, co se vlastně stalo a začnou střílet. Tento mezičas využijte k obsazení druhého Construction Yardu, o který se i tentokrát postará menší skupinka inženýrů. Pokud se vám podaří zabrat i další struktury, ulehčíte si práci se Shadow Team. Čerstvě vytrénovaní rogalisti se snesou z oblak a umístí dynamit na kasárna a letiště. Pro odlákání pozornosti můžete postavit jakoukoli věž, na níž budou Scrinové směřovat svojí palbu.

 Akt 5 – Mise 4 – Italská červená zóna – Kanova věž (Kane’s Tower)
Primární cíle:
- Ubránit mimozemské fázové generátory (Defend the Alien Phase Generátors)
- Zničit báze GDI (Destroy the GDI bases)

Vedlejší cíle:
- Zajmout tři Juggernauty (Capture 3 GDI Juggernauts)
- Zničit centrum řízení iontového kanónu (Destroy the GDI Ion Cannon Control Center)

Obrázek zdroj: tisková zpráva Připravte se na jednu z nejtužších mísí, jež vás dosud potkaly. GDI zahájí útok z východu velmi brzy. Postavte tedy na tuto stranu základny dva obelisky a několik protipěchotních věží, které se o ochranu tiberiového pole spolehlivě postarají. Mezitím zbudujte letiště a vyrobte čtveřici Vertigo bombardérů. Ty vyšlete co nejdříve na Juggernaughty a zabraňte tak zbytečným škodám na fázových generátorech.

Berte v potaz, že za nedlouho zkolabuje obrana Scrinů a veškerá práce zůstane na vás. Mějte nachystaný Emissar, který přemístíte poblíž generátorů a obklopíte je několika Obelisky. Vzdušný prostor se budou snažit narušit Firehawky. Pořádně jim zatopte a nenechte tyto bombardéry vrátit se zpět do báze. Zkušenější hráči mohou zajmout Construction Yard Scrinů a doplňovat mezery v technologickém stromě NOD. Poté, co se vám podaří stabilizovat situaci, přichází čas na ofenzivu, kterou veďte nejprve proti základně na severovýchodu. Použijte kombinaci Beam Cannonů, Raider Buggy s EMP a Stealth Tanky nebo GDI převálcujte s patnácti Avatary. Nepřítel výrobní haly znovu neobnovuje a pokud zničíte nejprve letiště, již se s Firehawky v jižní bázi nesetkáte.


Scrin kampaň - nevšední řešení misí

 Mise 3 – Evropa – Chorvatsko (Croatia)
Primární cíle:
- Zajmout dvě určené budovy NOD (Capture the two Nod information facilities)
- Zničit obranné struktury okolo těchto budov (Destroy the defenses around the information facilities)

Vedlejší cíle:
- Zničit základnu GDI (Destroy the GDI Base)

Nedá se sice říci, že by tento postup byl rychlejší než vyrobení desítky Tripodů a střemhlavý útok na obelisky. Na druhou stranu se u něj daleko více pobavíte a vyzkoušíte si, jak se staví menší báze oponentovi v zádech.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Kompletně odkrytá mapa v kombinaci s Mastermind znamená téměř libovolný počet inženýrů v nepřátelské základně. Nic však neuspěchejte a v klidu si budujte obranu vlastní základny. A teprve ve chvíli, kdy síly GDI zničí odhadem polovinu věží okolo báze NOD, teleportujte několik inženýrů ke GDI. Konkrétně na severní konec poblíž rafinérií. Zde s inženýry zajměte vše, co je na dosah, a začněte se stavbou věží, které by si měly poradit s náporem soupeřových jednotek. Postavte kasárna a vytrénujte další inženýry a rozeberte zbytek základny, abyste měli jistotu, že si GDI už nezaútočí.

S NOD už to taková hračka není a vše závisí na vašem dobrém odhadu týkajícího se dostřelu různých věží. Skupinku pěti inženýrů teleportujte poblíž rafinérie NOD téměř na okraj mapy. Měli byste ji být schopni bezpečně obsadit a zahájit stavbu věží, k čemuž vám výrazně pomůže jeřáb (Crane). Věže naráz umístěte poblíž Obelisku a sledujte krátkou přestřelku. Ostatní jednotky NOD si vás téměř nevšímají a likvidace dalších součástí obrany je velmi jednoduchá. Na závěr nezbývá než teleportovat další skupinku inženýrů a zabrat určené budovy.

 Mise 4 – Evropa - Threshold 19
Primární cíle:
- Ubránit věž (Defend the Tower)
- Postavit Signal Transmitter a přivolat mateřskou loď (Construct a Signal Transmitter and summon the Mothership)
- Doletět s mateřskou lodí k věži (Guide the Mothership to the Tower)

Vedejší cíle:
- Zničit základnu GDI (Destroy the GDI base)

Obrázek zdroj: tisková zpráva Odražení veškerých pokusů o zničení věže je s vašimi finančními prostředky velmi snadné. K tomu aby byly útoky na severní základnu vedeny pouze z jedné strany, stačí vzít Planetary Assault Carrier a s podrženou klávesou CTRL odpálit minimálně jeden článek mostu na severovýchodu a jihozápadu. Vyrobte několik Tripodů, které si poradí s dalekonosnými Juggernauthy a Pitbully s minometem. Zbytek práce nechte na Storm Columns.

Umístění Signal Transmitterů nemá vůbec vliv na to, kde se mateřská loď objeví. Naštěstí se však bude pohybovat po relativně klidné trase a stačí pouze odrážet případné útoky Mammoth Tanků a Pitbullů, jež na cestě určitě potkáte. Jižní základnu můžete nechat prakticky bez ochrany a zaměřit se pouze na bezpečný transport mateřské lodi k věži.


Cheaty

Na samotný závěr návodu je pro vás připraveno několik podpůrných prostředků, jak si ulehčit dohrání kampaně. Před použitím doporučuji zálohovat všechny přepisované soubory a váš profil.

- Trainer na verzi hry 1.04, s nímž si užijete teleportování jednotek, neomezený přísun peněz, okamžité stavění budov a spoustu další zábavy.

- Profil odemykající všechna videa ve hře. Stačí nakopírovat do C:\Documents and Settings\jméno_uživatele\Data aplikací\ a potvrdit případné přepsání souborů.

- Drobná úprava vašeho profilu, jež vám zpřístupní ihned kampaň za Scrin. V C:\Documents and Settings\jméno_uživatele\Data aplikací\Command & Conquer 3 Tiberium Wars\Profiles\jméno_profilu\ProfileData.ini změňte hodnotu PPK = [číslo] na PPK = 9999999999999999.

- Poslední záchranou jsou uložené pozice, které odemykají všechny mise z kampaně. Přesuňte je do C:\Documents and Settings\jméno_uživatele\Dokumenty\ Command & Conquer 3 Tiberium Wars\Profiles\jméno_profilu\SaveGames.

S C&C3 ještě pořád nekončíme! Příště: průvodce hrou za mimozemskou rasu Scrin.

Stáhněte si: Demo, Trailery, Patch, Videa...

Související články: Návod na GDI kampaň, Průvodce 1.část, Mega-recenze, Video-recenze, Preview, Dojmy z GC, Novinky, C&C Generals recenzeWarlock
autorovi je 19 let, studuje na ČVUT v Praze a přispívá i na server o mobilních telefonech; zaměřuje se na strategie všeho druhu a nechá se zlákat i kvalitní FPS; řadí se mezi filmové fandy, příznivce metalu a rád jezdí na horském kole


 
 
Warlock

Nejnovější články