zavřít

Windows Vista budou dražší, ale ne o moc

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jedna z poboček Microsoftu v Kanadě dala omylem na internet seznam cen jednotlivých verzí operačního systému Windows Vista.

zdroj: Archiv

Pokud byl seznam fakticky správný, můžeme konstatovat, že Windows Vista budou sice dražší, než Windows XP, ale zase ne o moc. Po pěti letech vývoje se asi nic jiného čekat nedalo. Mimochodem, nový operační systém by se podle některých online prodejců, jako je třeba Amazon měl začít prodávat 30. ledna 2007. Dostupný bude celkem ve 4 verzích. Třech základních a jedné bonusové.

  • Windows Vista Home Basic: 199 USD nebo 99,95 USD
  • Windows Vista Home Premium: 239 USD nebo 159 USD
  • Windows Vista Business: 299 USD nebo 199 USD
  • Windows Vista Ultimate: 399 USD nebo 259 USD
Ceny jsou uvedeny v amerických dolarech. První číslo by mělo být cenou za jednu licenci na čistou instalaci Windows Vista. Druhé číslo by měla být cena za upgrade. Pátá verze, Windows Vista Enterprise, není uvedena, protože nebude dostupná v maloobchodech. Je ale nutné přiznat, že kolem cen panuje momentálně docela slušný chaos. Řada blogerů se momentálně zuřivě dohaduje, kolik že vlastně jednotlivé verze budou stát. A to se ještě spekuluje o tom, že nainstalované Vista bude nutné promptně aktivovat online a že aktivace nebude zdarma. Doufejme že jde jenom o spekulace a že se to časem vyjasní.
zdroj: ZDnet

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.