zavřít

Windows pro Athlon 64 budou brzy

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Tedy samozřejmě - relativně brzy.

Pro chystaný procesor Athlon 64 a pro Opteron, současného bratříčka určeného do serverů a pracovních stanic, je totiž životně důležitá podpora výrobců softwaru. A kdo je výrobcem nejdůležitějšího operačního systému? Hádat vás nenechám, protože všichni víte, že se jedná o Microsoft. Podle posledních zpráv to vypadá, že uvedení verze Windows pro 64bitové procesory je za dveřmi. Mohly by se začít prodávat na přelomu letošního roku, Microsoft má tedy pouze zhruba půl roku na doladění chybek. Alespoň to tvrdí Marty Seyer, vysoce postavený představitel AMD. Podle výrobců softwaru je přizpůsobení aplikací pro AMD64 dílem dnů. To by mohlo přinést procesorům AMD kýžený výkonnostní náskok před chystanou konkurencí od Intelu (Prescott).
Co se může stát, pokud Athlon 64 uspěje? Aplikace by mohly být o něco rychlejší, nebudeme se muset dlouhodobě obávat z množství adresovatelné operační paměti a Intel dříve či později uvede svou verzi „64bitového CPU pro lidi“. Pokud by AMD s těmito procesory propadlo, pak se zřejmě firmě nepodaří vyhrabat ze špatných hospodářských výsledků a bude shánět strategického partnera. Do značné míry tedy závisí osud AMD na Athlonu 64, Opteronu a na výrobcích softwaru a her.

zdroj: X-BitLabs

celeb

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.