zavřít

Wii populárnější než Xbox 360 a PS3 dohromady?

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Analytici Nintendu vysloveně fandí a zde jsou jejich predikce vývoje konzolové války v letošním roce.

Každý, kdo alespoň trochu sleduje dění v herní branži, si dokáže spočítat, že Nintendo Wii bude nejlépe prodávanou konzolí roku 2008. Ale říct přesně, jak moc prodávanou, to už "dokáží" jenom analytici. Jejich nejnovější predikce založené na číslech ze světa konzolí jsou následující. Microsoft v roce 2008 prodá 11,2 milionů Xboxů 360, Sony prodá 12,5 milionů PS3 a Nintendo prodá 23 milionů Wii. Analýza také počítá s tím, že Microsoft sice získal před ostatními prvotní náskok rychlým uvedením Xboxu 360, ale už za devět měsíců se objevilo Wii, které si v prodejích okamžitě začalo vést lépe. Playstationu 3 se hned zpočátku nedařilo, protože konzole byla drahá, byla uvedena až rok po Xbox 360 a bylo na ní málo her. Přesto se ji vedlo dobře v Japonsku, kde v prodejích překonala Xbox 360 prakticky okamžitě, poté se její prodeje zvedly v Evropě a analytici proto předpokládají, že se jí podaří nakonec na Xboxem 360 o chlup zvítězit i v regionu Severní Ameriky.

A jaká je současná realita? Čísla nelžou. Ačkoliv analytici předpokládají celosvětové prodeje PS3 a Xbox 360 na úrovni 23,7 milionů dohromady a prodeje Wii na úrovni 23 milionů, což není zase o tolik méně, v reálných číslech z prodejů to vypadá malilinko jinak. Prodeje totiž strašně kolísají a vysledovat v nich přesnější trendy, je jako věštit z křišťálové koule. Třeba během ledna 2008 se prodalo jenom o 5000 Playstationů 3 méně než Nintend Wii. Nicméně v následujícím měsíci, tj. v únoru, už se rozdíl v prodejích obrovsky natáhly, neboť se prodalo 432 000 kusů Wii, 280 800 PS3 a 254 600 Xboxů 360. Dalším vývojem pak mohou zahýbat exkluzivní hry. Jak známo, například velmi očekávaná hra Grand Theft Auto IV nebude vůbec na Wii dostupná. Čili váhající hráč může raději sáhnout třeba po Xbox 360 nebo po cenově zvýhodněné bundle PS3+GTA IV, takže se v prodejích jednotlivých konzolí zase objeví výkyvy.

zdroj: DailyTech

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.