zavřít

Vývoj NVIDIA SLI druhé generace odstartoval

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

V průběhu Computexu probleskla informace, že NVIDIA připravuje novou generaci NVIDIA SLI.

Práce na projektu už jsou v plném proudu a první výsledky by měly být známy v prvním čtvrtletí 2006. Současná verze SLI pracuje se 16-ti kanály PCI-Express (2x8 pro každou kartu), verze nová by měla pracovat s 32 kanály (tj. se 16-ti pro každou kartu). Objevují se i spekulace, že ve zvláštních případech bude možné propojit v počítači dohromady více než dvě karty. Nebo propojit dvě více-čipové karty a to dokonce nestejných technických parametrů.
Bohužel, v současné době není na trhu a neexistuje čipová sada, která by umožňovalo výše popsané zapojení. Někteří výrobci proto zvažují, že by v případě nouze použili pro SLI 2 dvou čipsetů nForce 4 na desce (jakési kombo) a alespoň tak poskytli tomuto řešení výkonnostně odpovídající odrazový můstek. No při bližším pohledu je takové zapojení prakticky nereálné, a to snad ani ne tak technicky, jako spíše ekonomicky. Každá čipová sada nForce 4 totiž stojí nemalý peníz a její dvojí použití by také znamenalo zdvojnásobení nákladů. Na druhou stranu se dá předpokládat, že do roku 2006 se objeví výrazně modifikovaná nForce 5, uzpůsobená na více jádrové procesory a mimo jiné také NVIDIA SLI 2.

zdroj: VRZ

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.