zavřít

Výrobci grafických čipů si jdou po krku

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Háčky, kličky, bodychecky, sólíčka a narážečky.

Takhle by se hokejovou terminologií daly popsat falešné marketingové kampaně, zkreslené grafy, zavádějící sdělení a podvody s ovladači výrobců grafických čipů, jakými jsou nVidia, ATi, Trident nebo SiS. Rozdíl je akorát v tom, že některé zásahy jsou povolené a jiné nikoliv. Na Tom's Hardware se pustili do rozboru jednotlivých průšvihů firem ATi nebo nVidia a na několika (musím říct, že zábavných) příkladech poodkryli drsné zákulisí boje o přízeň hráčů a zákazníků.

Takže pokud jste si například až do dnešních dnů mysleli, že GeForce FX 5200 je grafický akcelerátor schopný akcelerovat poslední DX9.0 hry, asi vás překvapí, že podle ATi je tato grafická karta "decelerátorem" neschopným ničeho. Protože podle ATi je jejich Radeon 9200 schopen akcelerovat DX9.0 hry rychleji a lépe pomocí DirectX 8.1. Smích? Dobře. GeForce FX 5200 asi není žádná zázračná karta oplývající mega výkonem a myslím, že už jsem se jednou na její adresu vyjádřil, že je u ní DX9 jaksi "navíc". To ale nic nemění na faktu, že agresivita kampaní roste a že tady bude ještě veselo. Na obzoru jsou nové produkty a tak mám takový pocit, že zápas ATi a nVidie o to, kdo má lepší kyblíček a bábovičky, ke konci roku nabere pořádně na obrátkách.

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.