zavřít

Výroba Playstation 3 zdárně odstartovala

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Asustek Computer Inc, jeden z největších výrobců počítačových komponent, začal dodávat konzoli Sony Playstation 3 mateřské Sony Computer Entertainment, Inc.

zdroj: Archiv

V praxi to znamená, že hardwarové specifikace jsou ve finální podobě a že se neopozdí uvedení konzole na trh naplánované na polovinu listopadu 2006. Výroba v malých sériích započala už na počátku července a 200 tisíc součástkových setů, ze kterých se potom konzole montují, dorazilo do ASUSu už v měsíci předešlém. Přísun součástek se bude nadále zvedat. Musí. Z původních 200 tisíc kusů na 400, 600, až na milion kusů v prosinci 2006.
Sony chce docílit toho, aby v době uvedení měla v zásobě alespoň 2 miliony konzolí pro uspokojení prvotní poptávky. Do konce roku 2006 jich pak chce prodat celkem 4 miliony a do března 2007 by mělo přijít na trh celkem 6 milionů konzolí. Vzhledem k tom, že mají být hotové dvě verze konzole, jedna za 499 a druhá za 599 dolarů, a vzhledem k tomu, že je uvedení naplánováno na všechny kontinenty zároveň (USA, Evropa, Asie), tak je jasné, že ten počet absolutně nebude stačit.

Člověk nemusí být extra počtář, ani nemusí mít schopnosti Krkovičky, kupce, řezníka a sedláka v jedné osobě (r, tm), aby mu došlo, že to jaksi nevychází. Věc se má tak, že kapacity samotného ASUSu na uspokojení základní poptávky stačit nebudou a v Sony to velice dobře vědí. A tak do hry budou muset vstoupit další továrny. Hovoří se hlavně o Foxconn Electronics a o některých dalších, velkých hráčích, kteří se budou muset postarat o to, aby výroba nevázla, jako tomu bylo v případě MS Xbox 360.

zdroj: X-bit-Labs

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.