zavřít

Vylepšený DirectX 9.1 přijde na jaře

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

To, co zažijeme koncem letošního roku s příchodem DirectX 9 (info) - tedy (r)evoluci v pixel shaderech, přijde s nově chystaným API s ještě větší intenzitou.

Technologie, která bude implementována v DirectX verzi 9.1, nese označení Pixel Shader 3.0. Internetový server The Inquirer se domnívá, že hardware odpovídající specifikacím DX 9.1 nebude k dispozici do prázdnin roku 2003. Každopádně se je jistě na co těšit, vzhledem k tomu, že firmy předpokládají velký posun k realismu v grafice s příchodem VPU (další označení pro novou generaci GPU) a tyto specifikace budou ještě překračovat jejich (současně stanovené) meze. Jaká bude přesně situace s čipy NV35 a R350, ukáže až čas. Důvodem předběhnutí softwaru před uvedením odpovídajícího hardware má údajně být adaptování programátorů na novou technologii.

zdroj: The Inquirer

celeb

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.