zavřít

Vliv procesoru na výkon grafiky v UT2003

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Kolegové z americké hardwarové sajty AnadTech uskutečnili další zajímavý test všech současných grafických karet přes benchmark v Unreal Tournamentu 2003, ale tentokrát se nezaměřili jako před týdnem (info) na hrubá čísla, ale soustředili se na vliv rychlosti procesoru na výkon každého grafického čipu.

Aby nebyly výsledky zkresleny rozdílnými FSB nebo velikostmi cache, vybrali redaktoři AnadTechu procesor Athlon XP 2100+ a jednoduše ho podtaktovali na pomalejší frekvence. Závěry nejsou žádným omračujícím překvapením, ale přesto mohou být užitečné při investici do nového kusu HW - potvrzují veřejné tajemství, že starší grafické karty pouze zpomalují celý počítač.

Hlavním poznatkem z celého testu je tedy to, že v rozlišení 800x600 běží UT 2003 na u nás nejrozšířenější GeForce2 MX identickou rychlostí při jakékoli frekvenci procesoru - ať už máte doma 800 MHz nebo 1700 MHz, hra vám vždy poběží úplně stejně pomalu (konkrétně asi 20 fps na GF2MX 200 a 50 fps na lepší GF2MX 400). To samé platí pro GPU GeForce4 MX, obyčejnou GeForce3 (ne Titanium), GeForce2 Pro/Ultra, ATI Radeon 7500/8500 při nastavení nejvyšších detailů - nákupem lepšího procesoru si zde opět k větší plynulosti nepomůžete. Výkon grafické karty s lepším CPU pořádně stoupá pouze s nejnovějšími a také nejdražšími GeForce4 Ti či Matrox Parhelia.

Mimochodem, když už je řeč o Unreal Tournamentu 2003, stojí ještě za zmínku, že vydání hratelného dema bylo už poněkolikáté odloženo, tentokrát na přelom července a srpna. To s přihlédnutím k faktu, že Digital Extremees budou reagovat na připomínky k demu a vylaďovat podle něj plnou verzi hry, znamená, že se hry zřejmě nedočkáme dříve než na podzim.

zdroj: Sector

jd

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.