zavřít

Už i AMD má problémy s přehříváním?

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Nedávno jsme psali o první verzi procesoru Intel Prescott a o nezdarech, které tento procesor provází, kdy první verze musela být stažena z výroby kvůli přehřívání a kvůli tomu, že generovala až 120 Wattů ztrátového tepla.

Druhá verze už na tom byla o něco lépe a generovala "pouze" 103 Wattů, ale zase obsahovala kritickou chybu.

A jak se zdá, je na tom AMD dost podobně. Podle X-BitLabs zdroj blízký AMD řekl, že společnost bude muset vydat nové standardy pro výrobce základních desek. A to z toho důvodu, aby tyto desky (se Socketem 939) mohly podporovat budoucí procesory Athlon 64. Zatím se hovoří o Athlonu 64 4000+ a Athlonu FX-55, jakožto procesorech, které by sice měly být vyrobené 0.09 mikronovou technologíí, ale které by měly generovat až 105 Wattů ztrátového tepla. A to bohužel není hodnota, která by se dala uchladit nějakým chladičem za pár stovek. Možná pomůže 3D cooler od Gigabyte. Ale ten rozhodně neřeší problém s nadměrným hlukem.

zdroj: X-BitLabs

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.