Update firmware PlayStation 3 a modčip pro Wii
zdroj: tisková zpráva

Update firmware PlayStation 3 a modčip pro Wii

29. 1. 2007 10:10 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

Narozdíl od Microsoftu, který otevřeně informuje o tom, co obsahují jeho updaty pro Xbox 360, Sony obvykle veřejně neříká, co její updaty firmware vlastně dělají nebo co nového uživatelům PlayStation 3 přinášejí.

Koncem minulého týdne byla vypuštěna aktualizace (verze 1.5), u níž to vypadá, že se nejedná jenom o "balíček drobných oprav", nýbrž že je zaměřena na zlepšení kvality obrazu u zpětně kompatibilních her původně vyvinutých pro PS1/PS2 a to na HDTV televizích. Beyond3D zveřejnili na toto téma rozsáhlý článek, který mimojiné s odvoláním se na nejmenované zdroje uvádí, že nejnovější Sony PS3 SDK prý dovoluje herním vývojářům odemknout na PS3 horizontální škálování obrazu (poněvadž pro něj má konzole podporu) a o kterém se zatím jenom spekulovalo. Ten je dobrý pro nativní podporu rozlišení 1080i a také umožňuje, aby předchozí hry vyvinuté pro 720p mohly dostat záplatu, která je přepne do 1080i. PlayStation 3 je tedy v neustálém vývoji a skoro to vypadá, že se teď dodělávají věci, které už měly být nějaký ten pátek hotové. Každopádně srovnání obrazové kvality před update a po něm nabízí GameTrailers.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva Ale pojďme k Nintendu, kterého se týká jedno z nejnavštěvovanějších videí na YouTube za včerejšek (thx Showbizz). A co zajímavého zachycuje? Prakticky nic. Chlapík sedí před televizí a cpe do Nintenda Wii jedno DVD za druhým. Když se ale člověk podívá pozorněji, tak zjistí, že to nejsou normální "12 cm Wii Optical Disc", ale že to jsou to nějaké DVD disky. Navíc zjevně s vypáleným obsahem. Video dále ukazuje i jednu konkrétní hru přímo v akci (Zelda) a v popisu k němu se otevřeně píše, že je to ukázka "Wiinja", tedy chystaného modčipu za 40 euro, pomocí kterého se údajně dá obejít ochrana proti přehrávání zálohovaných her. Jinými slovy, má to být ukázka úspěšného nabourání protipirátské ochrany Wii. Pokud tedy nejde o nějaký podvůdek. To už nechám na vás a myslím, že se to časem určitě dozvíme.

zdroj: FiringSquad, Beyond3D, Showbizz

cappy

Nejnovější články