zavřít

Testy ovladačů pro grafické karty

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Hledáte-li nejvyšší výkon ve hrách, pak vám kromě přetaktování může posloužit zdánlivá drobnost.

Vyměnit softwarové ovladače. Které jsou ale ty pravé? To mohou tradičně napovědět nezávislé testy. Nyní se jeden takový objevil na serveru Dark-Tweaker a týká se ovladačů ForceWare pro grafické karty NVIDIA. Konkrétně ForceWare 65.62 (pro počítače Dell) porovnaných proti verzím 56.72 WHQL, 60.85 Beta, 61.32 Beta, 61.40 Beta, 61.72 WHQL, 61.76 WHQL, 61.77 WHQL, 61.80 Beta, 62.01 Beta a 62.11 Beta.

A která verze je nejlepší? Podle závěrů autora jsou pro benchmarky nejlepší ForceWare 60.85 Beta (pravděpodobně díky specifickým optimalizacím) a na hry verze 61.77 WHQL. S tím, že sice nejsou úplně nejrychlejší, ale poskytují kvalitní obraz a na GeForce 6800 Ultra jsou bez závažnějších chyb. Stránky jsou sice v němčině, ale grafy nepotřebují překlad.


Obdobný test, tentokrát softwarových ovladačů Catalyst pro grafické karty s čipy ATI, se nachází na serveru Elite Bastards. Není tak obsáhlý jako ten předchozí, ale na jeho vypovídací hodnotě to nijak neubírá. Nosným motivem je v tomto případě akční hra DOOM III a spolu s ní Catalyst 4.7 a 4.9 Beta. Z grafů je patrné, že verze 4.9 Beta skutečně dokáže zvednout výkon v DOOM III. V průměru o 1 až 5 snímků za vteřinu.

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.