zavřít

Test procesoru Athlon 64 od AMD

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Athlon 64 vyvíjený pod kódovým označením ClawHammer znamená menší revoluci v procesorech pro osobní počítače a obsahuje některé unikátní technologie.

Umí zpracovávat 64 bitové, ale i klasické, 32 bitové instrukce. Oproti Athlonům XP má zcela nové jádro a také integrovaný řadič paměti, který výrazně snižuje dobu, po kterou musí procesor čekat na požadovaná data (latence). To pochopitelně přispívá k dobrým výkonům a tak ani nepřekvapí, že nízko taktovaný Athlon 64 se může svým výkonem směle poměřovat s procesory s mnohem vyšší pracovní frekvencí.
První nezávislé testy této připravované horké novinky od AMD zveřejnil na začátku června minulého roku německý internetový server Tecchannel. Ve srovnání se svými konkurenty dopadl dobře a to i přesto, že se jednalo o nástupce Duronu, tedy verzi s 256 KB velkou L2 Cache (codename Paris). Další možnost udělat si představu o výkonech ClawHammeru, tentokrát s 1 MB velkou L2 Cache, můžeme nyní a to díky serveru X-BitLabs a jejich 11 stránkovém preview. Zde si opět vede velice dobře a to navzdory poměrně nízké taktovací frekvenci 1,6 GHz.

Na internetu se dnes také objevily první testy procesoru AMD Opteron určeného především pro servery. Detaily a výsledky naleznete na Ace's Hardware, Tom's Hardware nebo AMDZone a samozřejmě také na webu výrobce.

zdroj: X-BitLabs

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.