Test pevných disků o velikosti 250 GB
zdroj: tisková zpráva

Test pevných disků o velikosti 250 GB

11. 11. 2003 13:13 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

Někdo moudrý řekl, že takzvaný "nedostatek místa na disku" je skutečný problém.

Nicméně problém, který se nedá vyřešit. Jeho negativní dopad lze pouze oddálit. A to bylo v době, kdy byl nedosažitelným luxusem disk o velikosti 40 MB. Bez ohledu na dobu, ve které byl učiněn, platí tento výrok dodnes. Ať chcete nebo ne, jednoho dne prostě nastane okamžik, kdy musíte zvolit mezi daty, která už na disku jsou a těmi, která se na disk snažíte dostat.
Tady mírně odbočím a připomenu tip, jak vykouzlit na pevném disku klidně 4 GB volného místa. Hodit se bude speciálně uživatelům operačního systému Windows XP (a systémů jemu podobných). Pokud tedy potřebujete něco málo místa, třeba pro právě kopírovanou hru a jste si jisti, že váš počítač pracuje spolehlivě, proklikejte se následující cestou: Tento počítač, (pravé myšítko) pevný disk, vlastnosti, vyčištění disku, další možnosti, obnovení systému - vyčistit. A potvrďte.

Vážným zájemcům o nový velkokapacitní pevný disk mohu jenom doporučit obsáhlý test, který se objevil na X-BitLabs. Jsou v něm porovnány nové 250 GB disky od Hitachi (dříve IBM), Maxtoru a Western Digital. Zajímavé je, že rychlost otáčení jejich ploten je 7200 ot/min, což ještě v nedávné době nebylo u tak velkých disků vůbec běžné. Co se týká výsledků. Nejlépe si vedl překvapivě disk Hitachi. A to i přesto, že Hitachi je v oboru vlastně nováčkem. Technologie IBM, tj. logika čtení a zápisu však zřejmě i nadále dělá svoje. Na otázku, jak je to s dřívější poruchovostí a kvalitou a zda se něco změnilo k lepšímu však test odpovědět nemůže. To prověří až praxe.

zdroj: X-BitLabs

cappy

Nejnovější články