zavřít

Test integrovaných grafických čipů

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Snad od počátku své existence se firmy vyvíjející 3D čipy obávají jedné věci.

Razantního vstupu procesorového gigantu, firmy Intel, do tohoto odvětví. Když se podíváme na všechny souvislosti, musíme konstatovat, že tato obava nikdy nebyla nereálná. A není ani v současné době. Uvědomíme-li si, že podíl Intelu na trhu s grafickými čipy je větší, než třeba samotné nVidie nebo ATi. Z celkového počtu 53 milionů prodaných grafických čipů si Intel ukrojil 32 procent, nVidia 27% a ATi 21 procent.
O prodejní výsledky se Intelu starají integrované grafické čipy v čipových sadách. Ty jsou svými výkony stále poměrně nezajímavé pro náročné hráče (výjimku snad tvoří jenom nForce2 od nVidie). Ostatně, stačí si prohlédnout grafy v nedávno zveřejněném testu na Tom's Hardware. Ale dlužno podotknout, že výrobci počítačů taková řešení milují. Nemusí platit za další tištěné spoje na kartě a nemusí platit za další paměti navíc. Nehledě na to, že upravit základní desku tak, aby mohl integrovaný grafický čip sdílet paměť s procesorem, není příliš složité a hlavně, je to poměrně levné. Odpadá i přídavné chlazení atd. Přitom kancelářských počítačů se prodává mnohem více, než počítačů multimediálních (a také dražších).

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.