zavřít

Test Athlon XP 3200+ v herních benchmarcích

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Klasický duel mezi procesory AMD a Intel se odehrál na serveru Ace's Hardware.

Nás zajímá především kvůli tomu, že se v něm utkala slušná řádka nejvýkonnějších procesorů od obou společností a také Athlon XP 3200+ s 400 MHz FSB (Barton) a Pentium 4 3 GHz s 800 MHz QPB (NorthWood C). Vzájemné srovnání vyznělo nakonec lépe pro procesor Intelu, když byl výkonnější celkem v sedmi z deseti testů.

Hry, které novému Athlonu obzvláště seděly a v nichž podával lepší výkony, byly: Grand Prix 4 (o 5% výkonnější), Medieval Total War (o 4% výkonnější) a Age of Mythology (o 12% výkonnější). Naopak největší debakl utrpělo AMD v benchmarku ze hry Ghost Recon, kde byl Athlon XP o celých 32 procent pomalejší než v současné době nejvýkonnější procesor Intelu. V recenzi je i mnoho dalších, neméně zajímavých informací o parametrech procesorů a tak zaujme i tabulka (dole) se ztrátovým teplem jednotlivých typů. Intel Pentium 4 3 GHz s 800 MHz QPB se svými 105 Watty ztrátového výkonu jednoznačně "vede".

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.