zavřít

Test 40-ti procesorů: Totální nadvláda AMD

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Komplexní žebříček výkonu 40 procesorů udělali na Digit-Life.

Nechce se mi opakovat zaběhnutá klišé poslední doby a vím že do mrtvol by se mělo kopat co nejméně - ale jaksi není vyhnutí. Takže jak myslíte že to dopadlo? Výsledky jsou pro lepší přehlednost sloučeny dohromady. Herní test zahrnuje Far Cry, DOOM 3, PainKiller a Unreal Tournament 2004, což je poměrně reprezentativní vzorek výpočetně náročných her, navíc je vše shozeno do rozlišení 800x600 a nastavena průměrná kvalita obrazu, aby se eliminoval nežádoucí vliv grafické karty. Takže o objektivitě testu by neměly vzniknout žádné pochybnosti.

V grafu můžete vidět, že první tři místa jsou obsazena procesory AMD Athlon 64. Je to shodná situace naprosto ve všech současných a moderních hrách, takže to nepřekvapí ani tady. Šokující je, že v první desítce jsou jenom tři procesory Intel. Z toho hned dva jsou mobilní Pentia M, přičemž model 770 pracuje na pouhých 2,13 GHz a model 780 na 2,26 GHz. Tím pádem jediný procesor s architekturou NetBurst, tedy jediné Pentium 4 s jádrem Prescott, je na osmém místě Pentium 4 Extreme Edition na 3,73 GHz.

zdroj: GGMania

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.